FİSKOBİRLİK Fındık Üreticilerine Çağrıda Bulundu

24 Mart 2016 Perşembe, 09:30
FİSKOBİRLİK Fındık Üreticilerine Çağrıda Bulundu

Piyasanın 30-40 kuruş üzerinde fındık alımı yaptıklarını duyurdu. FİSKOBİRLİK Fındık Üreticilerine Çağrıda Bulundu

Yönetim Kurulu Başkanı olan Lütfi Bayraktar, fındık üreticilerinin ürettiği tüm fındıkları alabileceklerini ifade etti. Piyasa fiyatının 30-40 kuruş üzerinde fiyatlarla peşin ödemelerle alım yaptıklarını bildiren Bayraktar, tüm fındık üreticilerine çağrıda bulundu. Üreticilerimizin hizmetinde olduğunu bildiren Lütfi Bayraktar, üreticileri FİSKOBİRLİK’e fındıklarını vermelerini istedi.

Piyasada yaşanan düşük fiyat sıkıntısı ve arz nedeniyle de satışa yüksek oranlarda yansıtılan fındığın, FİSKOBİRLİK tarafından alınabileceği bilgisini paylaştı. Sektörel anlamda sıkıntı yaşandığının farkında olduklarını bildirerek, piyasayı ve durumu düzeltmek için FİSKOBİRLİK’e getirmeleri çağrısında bulundu. Ürün almayan manavların da bu noktada ciddi sıkıntılar yaşadıklarını dile getirdi.

Ürünlerdeki Donma Problemlerini Araştırıyoruz.

Zirai donma olayları nedeniyle ürünlerle alakalı sıkıntılar yaşandığının farkında olduklarının bilgisini veren Lütfi Bayraktar, konuyla alakalı araştırmalarımız halen sürüyor. Doğu Karadeniz’de yaşanan hava sıcaklığındaki düşüşlerin de önlemlerinin alınmasıyla alakalı çalışmalar yürütüyoruz bilgisini paylaştı.

FİSKOBİRLİK, ekiplerinin sahada çalışmalar ve araştırmalar yürüttüğünün de bilgisini veren Bayraktar; üreticilerimizin yaşamış olduğu tüm problemlerden haberdarız. Konuyla alakalı çalışmalarımız sürüyor, sürmeye de devam edecek şeklinde ifade etti. FİSKOBİRLİK fındık üreticilerine çağrıda bulundu, piyasadaki tüm fındığı alacak güce sahibiz.

Fındık üreticilerimizin fındıklarını piyasa fiyatının 30-40 kuruş üstünden alım yapıyoruz ifadelerini kullandı. Ayrıca zirai don problemlerine karşılık saha içi ve dışı araştırmalar yapıldığı bilgisini de paylaşarak, araştırmalara tüm hızıyla devam edeceklerini de ekledi.

Ahmet Yasin KÜÇÜKSAKAL | isbilgisi.comYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.