Home / Ekonomi / EYLÜL AYI KORKUNÇ DOLAR TAHMİNLERİ

EYLÜL AYI KORKUNÇ DOLAR TAHMİNLERİ

Dolar hakkında açıklama yapan uzmanlar ve ekonomistler, Eylül ayı için kehanette bulundular. Dolar 3,75 TL olacak!Dolar kuruna müdahale edilmesine rağmen hızlı bir yükseliş sağlıyor olmasının bilançosu çok ağır olacak gibi duruyor. Özellikle Eylül ayı için kehanette bulunan birçok ekonomist, yatırımcılar için Eylül ayının bir fırsat olduğunu ancak; ülke için çok ciddi zararlar doğurabileceğini ifade etti.

DOLAR 3,75 OLACAK

Dolarla ilgili kehanetlerde bulunan uzmanlar ve ekonomistler, sürekli doların artışını yorumlamakta ve hemen hemen her gün dolardaki artışlar tartışılmaktadır. Dolar kurundaki hızlı hareketlilik mutfaklara kadar yansırken, özellikle kısa vade de birçok ürüne zam gelecek gibi duruyor. Uzmanlar ise şuanda 2,95 dolaylarında gezmekte olan doların kısa zamanda büyük sıçrama yaparak 3,00 üzerine çıkmasını öngörüyorlar.

DOLAR 3 TL ÜZERİNE ÇIKARSA KRİZ BAŞLAR

Doların 3 TL üzerine çıkması ile kriz olabileceğini ifade eden uzmanlar, özellikle Eylül ve Ekim aylarının çok önemli olduğunu ifade ediyorlar.

Eylül ayı dolar fiyatları tahmin edildiği üzere 3,75 TL civarlarına kadar gelir ise ülkede çok büyük bir krizin başlayabileceği ifade ediliyor. Özellikle dışarıdan alınan ürünlerin büyük bir bölümüne zam geleceğini ifade eden ekonomistler, bu zamların sonucunda halkın cebinden büyük miktarda para çıkacağını ifade ediyor. Dolara müdahale edilmesi içinse merkez bankasının hamlesinin beklendiğini ve kurtarıcının orası olduğu ifade ediliyor. Merkez Bankasının faizleri artması gerektiğini ifade eden yorumcular, sabit kalması durumunda doların büyük bir sıçrama yapabileceğini ve Eylül ayına 3 TL ile gireceğini ifade ediyorlar.

About isbilgisi

Check Also

Fransız Dev Resmen Yok Olacak

BFMTV kanalında bir prоgrama katılan Fransa Ekоnоmi Bakanı Bruno Le Maire, gündeme ilişkin  açıklamalarda bulundu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir