Ev sahiplerini ilgilendiren Hazır Beyan Sistemi 1 Martta başlıyor

22 Şubat 2016 Pazartesi, 11:14
Ev sahiplerini ilgilendiren Hazır Beyan Sistemi 1 Martta başlıyor

Maliye Bakanı Naci Ağbal, “1.5 milyon ev sahibini ilgilendiren Hazır Beyan Sistemi’ni uygulamaya mart ayı itibarıyla başlıyoruz” dedi. Maliye Bakanı Naci Ağbal, “1.5 milyon ev sahibini ilgilendiren Hazır Beyan Sistemi’ni uygulamaya mart ayı itibarıyla başlıyoruz” dedi.  

Bakan Ağbal, 4 yıldır uygulanan Önceden Hazırlanmış Kira Beyanname Sistemi’nin kapsamının genişletildiğini belirterek, mükelleflerin, artık sadece kira geliri için değil, ücret, menkul sermaye iradı ile diğer kazanç ve iratları için de hiçbir zahmete katlanmadan, internet üzerinden kendileri için hazırlanan beyannameyi onaylayarak, işlemlerini tamamlayabileceğini söyledi.

VERGİLER OTOMATİK OLARAK HESAPLANACAK

Söz konusu sistemle artık ilgili alanlardaki vergi hesaplamalarının otomatik olarak yapılacağını belirten Ağbal, sistemden yurt dışında yaşayan vatandaşların da yararlanabileceğini söyledi.

VATANDAŞA KOLAYLIK

Ağbal, “Bu sayede vatandaşlarımız, vergi dairesine veya mali müşavir, muhasebeci gibi bir uzmana ihtiyaç duymadan, internete girerek, beyannamelerini kolayca verebilecek, vergilerini de yine internetten kredi kartı ile ödeyebilecek” ifadesini kullandı.

1 MART’TA BAŞLAYACAK

Ağbal, makelleflerin Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesinden sisteme ulaşılabileceğini ve beyannamelerin 1-25 Mart 2016 arasında verebileceğini öyledi. 


Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.