Euro’da Çılgın Artış Devam Ediyor

07 Ocak 2016 Perşembe, 13:03
Euro’da Çılgın Artış Devam Ediyor

Euro Çılgın Bir Şekilde Artmaya Devam Ederken 3,28 TL Sınırına Dayandı.Euro Aralık ayının en çok kazandıranı olurken, Ocak ayında da benzer bir manzara sergileyecek gibi duruyor. Özellikle son 3 günü ciddi bir artış sergileyen Euro, dövizler arasında en çok tercih edilen oldu. TUİK verilerine göre de en çok yatırım aracı olarak görülen Euro Ocak ayında da kazandırmaya devam edecek gibi görünüyor.

Buna göre; en yüksek aylık reel getiri, yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) ile indirgendiğinde yüzde 3,28, tüketici fiyat endeksi (TÜFE) ile indirgendiğinde ise yüzde 2,72 oranlarıyla Euro’da gerçekleşti. Yİ-ÜFE ile indirgendiğinde; yatırım araçlarından dolar yüzde 1,96, mevduat faizi yüzde 0,74 ve külçe altın yüzde 0,29 oranında reel getiri sağladı.

EURO 3,29’A DAYANDI

Yurtdışına ihracat yapanlar için Euro’nun artması büyük bir avantaj sağlarken yatırımcılarında dolar yerine Euro bölgesine yatırım yapmaları daha çok kazandırmaktadır. Günü 3,21 seviyesinden açan Euro günün ortasında 3,28 bandına kadar dayanmış durumda. İlerleyen saatlerde ise Euro’nun 3,30 seviyelerine kadar çıkması bekleniyor.Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.