Euro Yıl Sonunda 4 TL Görecek

15 Eylül 2015 Salı, 14:16

Euro Bölgesinde Hareketlilik Piyasalara Yansımaktadır. Uzmanlar 2015 Yılı Sonunda Euro'nun 4 TL Olacağını İfade Ediyor.

Euro üzerine tahminlerde bulunan uzmanlar dolar kadar Euro bölgesini de takip ediyorlar. Her ne kadar Euro fiyatlarının artması uzmanları sevindiriyor olsa da, bununla paralel olarak dolar fiyatlarının artması bir yandan da üzmektedir. Halkın cebindeki paranın değeri her geçen gün azalırken döviz fiyatlarının bu kadar fırlaması maalesef sadece yatırımcıların yüzünü güldürmektedir.

Euro bölgesindeki küçük hareketlilikler her ne kadar piyasaları etkilemese de birçok kişi bu artışlardan rahatsız olduğunu belirtmektedir. Bu sebepten dolayı da Euro bölgesi ile ilgili de birçok yorum gelmeye devam ediyor. Uzmanların görüşüne göre Euro bölgesi yıl sonuna kadar ciddi bir artış yapacak gibi duruyor. Özellikle Euro yatırımcılarının 2,90 zamanlarında aldıkları Eurolardan çok ama çok ciddi miktarda kar edecekleri şuanda bile açık bir şekilde gözükmektedir.

Euro yıl sonunda 4 TL olur mu?

Neredeyse Türkiye’deki milyonlarca yatırımcı şuanda bu habere kilitlenmiş durumda diyebiliriz. Herkes Euro’nun daha ne kadar artacağını ve yıl sonunda kaçı göreceğini öğrenmek istiyor. Uzmanlardan gelen açıklama ise Euro’nun çok rahat 4 TL olacağı yönünde diyebiliriz.

Euro 4 TL olursa ne olur?

Öncelikli olarak ihracat yapan kişilerin Euro üzerinden yaptığını varsayacak olursak bu durum ticaret yapan kişilerin işine gelecektir. Özellikle ülkeye daha fazla para girmesi adına bunun mantıklı olduğunu söyleyebiliriz.

EURO ALMAK MANTIKLI MI?

Euro şu dönemde almak mantıklı. Fakat daha fazla beklenmesi doğru olmayacaktır. Ya şimdi alınmalı ya da hiç alınmamalıdır. Aralık ayı gibi Euro fiyatının 3,95 – 4,05 arasında olması beklenmektedir. Yüksek miktarda alım yapan yatırımcı kesinlikle karda olacaktır.

 Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.