Home / Ekonomi / EURO TEMMUZ'DA DÜŞECEK

EURO TEMMUZ'DA DÜŞECEK

Euro Haziran ayında kısa sürelide olsa yatırımcısını sevindirirken, Haziran ayının son haftasından çok fazla güldürmedi.

EURO TEMMUZ’DA DÜŞECEK

Euro Haziran ayında kısa sürelide olsa yatırımcısını sevindirirken, Haziran ayının son haftasından çok fazla güldürmedi. Özellikle kısa vadede çok ciddi zararlar veren Euro yatırımcısına hep kaybettirmeye devam ediyor.

Yunanistan ve İngiltere’den gelen açıklamalar ise Euro bölgesinin risk ve tehdit altında olduğunu hatırlatıyor. Özellikle de Yunanistan’ın borcunu ödememesi ve Avrupa birliğinde çıkartılacak söylentileri tüm dünya genelinde Euro’yu ciddi şekilde etkilemeye devam etmektedir.

Euro Haziran  ayında 2,99 seviyelerinde iken birden artış gösterdi ve 3,12 seviyelerine kadar çıktı. Ülkede yapılan genel seçimlerin etkilediği Euro bölgesi kısa zaman içerisinde bir gerilemeye gitti ve 3,07 seviyelerine kadar düştü.

Bugün (23 Haziran) tarihi itibarı ile daha da gerileyen Euro 3,01 seviyelerinde seyrine devam ediyor. Bugün ki açıklanacak olan faizleri bekleyen Euro’da dolar gibi piyasalara bir tepki verecek. Fakat uzmanlara göre Euro’nun düşmesi daha da hızlanacak ve 2,9 seviyelerine kadar gerileyecek.

EURO NE KADAR DÜŞER?

Euro bölgesinin sallantıda olduğunu ve Temmuz ayından itibaren Euro’da düşüş gerçekleşeceğini sizlere daha öncede söylemiştik. Özellikle Haziran ayının son günlerine doğru Euro yatırımcılarının buradan çıkmasını ve yatırımlarını özellikle altın gibi kıymetli madenlere yöneltmelerini tavsiye edebiliriz.

Euro’nun Haziran sonu Temmuz başı gibi 2,90 – 2,92 seviyelerinde olacağını tahmin ediyoruz. Birde merkez bankasından gelecek olan faiz açıklaması tabloyu büsbütün ortaya çıkartacaktır. Ortaya çıkacak olan tablo ile de Euro yatırımcılarının çok sevinemeyeceğini ve hatta üzüleceklerini belirtebiliriz.

YUNANİSTAN FAKTÖRÜ ÇOK ÖNEMLİ

Euro yatırımcılarının Yunanistan’ı yakından takip etmeleri ve yatırımlarını ona göre yapmaları gerekmektedir. Özellikle Avrupa birliğinden men edilmesi gibi bir durum söz konusu olur ise, bunun bedevi Avrupa Birliğine ortalama  1 Milyar Euro civarlarında olacaktır. Bu durumda ise Euro çok ciddi değer kaybederken, yatırımcı da Euro ile birlikte batacaktır.

Euro üzerinden ticaret yapanların ise daha dikkatli olması ve eğer imkanları var ise TL üzerinden alışverişlerini devam ettirmeleri gerekmektedir. Euro bölgesinin özellikle şu dönemlerde hiç tekin olmadığını ve zarar verebilecek  konumda kaldığını söyleyerek sizleri ve tüm yatırımcıları uyarmış olalım.

About isbilgisi

Check Also

Fransız Dev Resmen Yok Olacak

BFMTV kanalında bir prоgrama katılan Fransa Ekоnоmi Bakanı Bruno Le Maire, gündeme ilişkin  açıklamalarda bulundu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir