EURO ARTACAK MI?

20 Ağustos 2015 Perşembe, 21:48
EURO ARTACAK MI?

Euro daha geçen aya kadar 2,90 seviyelerinde dolaşırken bu ay baktığımızda ay sonunda 3,33 seviyesin de bulunmaktadır.

EURO ARTACAK MI?

Euro daha geçen aya kadar 2,90 seviyelerinde dolaşırken bu ay baktığımızda ay sonunda 3,33 seviyesin de bulunmaktadır. Yani geçen ay bin Euro alanların 2 bin 900 TL parası varken bugün 3 bin 330 TL parası bulunmaktadır. Yaklaşık 1 ayda çok iyi kazandıran Euro kısa zamanda çok ciddi para kazandırmıştır. Sürekli de kazandırmaya devam eden Euro uzmanlara göre bir süre daha artmaya devam edecek. Özellikle Euro bölgesinde dalgalanmalar ve ülkede gelişen gelişmeler bu dövizlerin ateşini giderek yükseltmektedir.

Euro artacak mı sorusuna en iyi cevabı aslında şuanda piyasalar vermektedir. Euro ülkemizde dolardan daha hassas ve kırılgan olmakla beraber, en ufak bir hareketlilikte bile artmaktadır. Euro artış nedenleri arasında tıpkı dolarda olduğu gibi birçok siyasi faktör bulunmaktadır.

Euro artacak mı sorusuna verilen net cevaplardan birisi de Euro’nun kısa zaman içerisinde büyük bir sıçrama yapabileceği yönünde olsa da, birçok diğer uzmanlar ise Euro bölgesinde büyük artış beklemiyorlar. Her iki tarafında kendine has haklı sebepleri olsa da, bizler Euro bölgesinde az da olsa bir artış bekliyoruz.

EURO KAÇ LİRA OLUR?

Euro’nun tıpkı dolar gibi 4 TL olacağı gibi birçok söylenti olsa da, Euro’nun artması ithalatta iyi bir avantaj sağlamaktadır. Alınan birçok ürün dolar üzerinden alındığı için dolar Türk halkı için daha önemlidir. Bu nedenle de Euro’nun ne kadar olacağı çok fazla önemli değildir.

Fakat bu durum karşısında uzmanlar, Euro’nun çok fazla dayanamadan kısa zaman içerisinde düşeceğini düşünmektedirler. Euro tahmini olarak 2015 yılı sonunda ortalama 3 TL civarlarında olacaktır. Daha fazla artması beklenmeyen Euro’ya yatırımların uzun vadede yapılmaması özellikle vurgulanmaktadır.

Kısa vadede yatırımlarını yapıp paralarını geri almalı diyen uzmanlar, eğer uzun vade de beklenirse zarar edilebilmesinin pek mümkün olduğunu beliriyorlar.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.