En İyi Şirket Yine Google Oldu!

10 Mart 2016 Perşembe, 13:05

Dünya'nın en iyi şirketlerinin yer aldığı listede zirveyi yine Google kaptı. Dünya’nın en iyi şirketlerinin yer aldığı listede zirveyi yine Google kaptı.

Fortune’s 100 list, Dünya’nın en iyi işverenlerini ve şirketlerini analize yönelik hazırlanmış bir program. Düzenli olarak belirli aralıklarla ölçümlemeler yoluyla yapılan tespitler sonucunda Dünya ekonomisi ve insan kaynakları inovasyonu konusunda çok net bilgiler ve tüyolar içeriyor.      

Yayınlanan yeni liste ile 7. kez zirveye yerleşen işveren yine Google olarak belirtildi.

Çalışanlarına sunduğu ofis ve mesai saatleri uygulamasının dışında, insan kaynakları departmanına ihtiyaç dahi duyulmadan inovatif ve çözümsel birliktelik mantığına bağlı olarak yürütülen işletmenin, yalnızca ofis ortamı değil faaliyetleri de göz dolduruyor.

Ofis içi çalışanlarına daimi olarak sürpriz hediyeler, tatiller, eğlence organizasyonları, yine sürpriz ekonomik destek ve yardımlarıyla da adından sıkça söz ettiriyor.

Bir internet ve teknoloji devi olarak daima başarılı projelerinden söz ettiren, ayrıca çalışanlarına çok faydalı etkinliklerde düzenleyen bu işletmenin çalışanları, işverenlerini Fortune’s 100 listesine soktular. Yani yapılan bu araştırmalar, işletmenin çalışanları tarafından değerlendiriliyor. Fortune’s 100 listesine Dünya devi konumundaki bir çok şirketten katılımcılar oylarıyla yön veriyorlar.

Ayrıca Google, Fortune’s 100 e daha öncede tam 10 kez dahil olmuş durumda.

Ülkemizden de tanıdığımız ve bu listeye dahil olmayı başaran aynı zamanda kendini gösteren şirketler ise Hilton, İKEA ve network devi Go Daddy şeklinde belirtildi.

Ayrıca bu liste şöyle bir anektodu da beraberinde getiriyor:

Çalışanlar, işletme içi ve dışı faaliyetlerinde kendilerine değer verilmesini ve değerli hissettirilmesini bekliyor.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.