En Çok Mobil Operatörler Şikayet Edilmiş

23 Mart 2016 Çarşamba, 09:54

BTK’ya en çok şikayet mobil operatörler yüzünden gelmiş.<!–- more- –>En Çok Mobil Operatörler Şikayet Edilmiş

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)ya 2015 yılında en çok şikayet, mobil operatörler ve kullanıcılarına yolladıkları faturalar yüzünden gelmiş. Mobil operatörlerden kaynaklanan şikayetlerde artış olduğunu belirten Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, her iki şikayetten birisinin mutlaka mobil operatörlerle alakalı olduğunu bildiriyor.

Çoğunlukla faturalar, internet ve paket kullanımları veya istenmeyen aboneliklerle alakalı şikayetlerin geldiği bilgisi veriliyor.

Bir önceki yılın verileri incelenecek olursa; Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na gelen şikayetler % 30 oranında artış göstermiş ve en çok mobil operatörler şikayet edilmiş. Toplam 92 bin kişiye yakın kullanıcı mobil operatörlerini şikayette bulunarak tepkilerini dile getirmişler.

Ayrıca; mobil operatörleri takip eden şikayet yarışında ikinciliği ise internet kullanımı almış. İnternet kullanıcıları % 33.7 ile, % 45.77 lik dilime ulaşan mobil operatörün altında yer almış.

Buna ek olarak mobil operatörlerde en yoğun şikayet ise faturalarla alakalı olarak iletilenlermiş. Gelen şikayetleri sektör, konu ve ilgi alanları doğrultusunda ilgili yerlere ulaştırdıklarını bildiren Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, şikayetlerde ciddi anlamda artışlar meydana geldiğini de bildirdi. İnternet ile alakalı bağlantılarda ise genellikle büyük problem bağlantı ve hız sorunlarıyla alakalı gelen şikayetler olarak aktarılıyor.

Kullanıcıların büyük bir bölümü bağlantı ve hız problemleriyle alakalı olarak geliyor. Bu kullanıcıların hizmeti başarılı sağlayamadıkları ve bağlantı kopmaları yaşadıkları şeklindeki şikayetleri de yine ilgili kişi  ve kuruluşlara aktarılıyor.

 Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.