Home / Ekonomi / Emlakçılara Yeni Dönem Yasası

Emlakçılara Yeni Dönem Yasası

Emlakçılara Yeni Dönem Yasası geliyor. Emlakçılar ve konut alacaklar rahat edecek. 

Emlakçılara Yeni Dönem Yasası geliyor. Herkes rahat edecek.

Ticaret Bakanı Tüfenkçi, Emlak Danışmanlığına yönelik yasa ile vatandaşların da çok rahat edeceğini söyledi.

Konut alaacaklar, satacaklar ve hatta kiralayacaklar için yeni bir dönem başlatılmış olacak. Ekonomik kayıplar, güven sorunları, yasalar tarafından korunan bir ticaret anlayışına bürünecek. Bu sayede konut alacak kişilerde, satıcılarda rahat edecekler.

Özellikle vergi ödemeden bu tarz faaliyetleri yürüten kişi veya kuruluşlarında önüne geçilmesi hedefleniyor. Kişilerin yapmış oldukları bu faaliyetler sonucunda ülke ekonomisi kötü etkileniyor, ekonomi ve güven anlamında büyük problemler ortaya çıkmış oluyor.

Getirilecek yasa ile birlikte bu bağlamda ciddi bir açık da kapatılmış olacak. Özellikle vatandaşların da ev alırken veya kiralarken, emlakçıya veya ev sahibine güven duymasına gerek kalmayacak. Tüm faaliyetler yasa tarafından korunacak ve tüm işler yasanın ön gördüğü ve onayladığı şekilde yapılacak.

Bu sayede hem insanlar güven tazelemiş hem de ekonomik anlamda rahatlamış olacaklar. Ayrıca bu yasalar emlakçıları ve onların ekonomik kayıplarını da koruyacak.

Emlakçılara Yeni Dönem Yasasının getirilmesi de oldukça önemli bir yatırım olacak.

Sektörde bu bağlamda özellikle çok dikkatli ve titiz bir çalışma yürüttüklerinide belirten Tüfenkçi, emlakçıların ve bu bağlamda iş yapan kuruluşların da bilgi sahibi olduğu yasanın, bir çok problemi ortadan kaldıracağına dikkat çekti.

Bu nedenle çok iyi şekilde hazırlanmış bir yasa ve yeni sistematik ile, sektör adına yaşanabilecek tüm olumsuz koşulları ortadan kaldırmayı planlıyoruz şeklinde konuştu.

About isbilgisi

Check Also

Türkiye’den Tarihi Bir Hamle Geldi

2 günlük görüşmе ve toplаntı mаrаtonundа, Bakan Zeybekci, Jаpon mеvkidaşı bakanlara, Japon iş dünyasının temsilcilerine, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir