Home / Ekonomi / Emekliye Promosyon Ödeme Şartları Neler? Ödemeler Ne Zaman Yapılacak?

Emekliye Promosyon Ödeme Şartları Neler? Ödemeler Ne Zaman Yapılacak?

Türkiye’de yaklaşık 12 milyon emeklinin beklediği promosyon ödemelerine sayılı günler kaldı. Bankalar Mart ayı itibariyle maaş ödemeleri sırasında emekli promosyonu ödemelerini yapacaklar. Emekli promosyonu şartları, emekliye promosyon veren bankalar ve diğer tüm detaylar haberimizde…

Bankaların vereceği promosyonu almak isteyenler, promosyon ne zaman verilecek, sorusuna yanıt bulmaya çalışıyor. Hükümetin kamu bankalarıyla görüşmesinin ardından SGK ile bankalar arasında protokol imzalandı. Böylece emekliye promosyon veren bankalar belirlendi. Promosyon ödemeleri Mart ayında başlayacak. Ödemelerde en düşük promosyon ödemesi 300 lira, en yüksek ödeme ise 450 lira olarak yapılacak.

EMEKLİ PROMOSYONU VEREN BANKALAR

Banka promosyonları konusunda hükümetin ardından Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) devreye girdi ve toplamda 16 banka ile protokol anlaşması imzalandı. Buna göre; Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, ING Bank, Akbank, Burgan Bank, Vakıf Bank, Türkiye Ekonomi Bankası, Garanti Bankası, QNB Finansbank, Şekerbank, Halkbank, Fibabank, Denizbank, ICBC Turkey ve PTT emekliye promosyon verecek.

EMEKLİ PROMOSYONU ÖDEME ŞARTLARI

Emekli promosyonu almak isteyenler promosyon almak istedikleri bankaya, 3 yıl için maaşını taşıyacağının sözünü verecek ve sözleşme imzalayacak. Ayrıca elektrik, telefon, su, doğal gaz gibi faturalardan en az 2 adet otomatik ödeme talimatı vermesi gerekecek. Ayrıca kredi kartı ya da kredili mevduat hesabı açılması gerekiyor.

PROMOSYONLAR NE ZAMAN ÖDENECEK

Promosyon ödemeleri T.C. kimlik numarasının son rakamına göre belirlenecek. 9-7-5 olanlar Mart ayında, 3-1-8 olanlar Nisan’da, 6-4-2-0 olanlar ise Mayıs ayında promosyon ödemelerini alacaklar. Promosyon ödemesi o ayki maaşın alınacağı tarihte hesaba aktarılacak.

KİMLER PROMOSYON ÖDEMESİ ALABİLECEK

Emekli vatandaşların yanı sıra dul ve yetimler de promosyon ödemesi alabilecek. Vefat eden emeklilerin hak sahipleri olan dul ve yetimler de emekliye promosyon ödemelerinden yararlanacaklar. Sistem bu durumda olanlar için de aynı şekilde işlemeye devam edecek. Maaş tutarına göre promosyon tutarı belirlenecek.

Android uygulamamızı indirmek için>> TIKLAYIN.

About Sariye Deliktaş

Check Also

Fransız Dev Resmen Yok Olacak

BFMTV kanalında bir prоgrama katılan Fransa Ekоnоmi Bakanı Bruno Le Maire, gündeme ilişkin  açıklamalarda bulundu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir