Emekliye Faizsiz Kredi

Emekli vatandaşlarımız için faizsiz kredi çalışmaları yapılmaya başlandı. Emeklilere faizsiz kredi verebilecek bankalar belirlenmeye çalışılıyor.

15 Ekim 2016 Cumartesi, 11:15

Emekliler için verilecek faizsiz kredilerin vade süresi 48 ay olarak belirleneceği söyleniyor. Kredi ödeme ve başvuru şartları oldukça kolay bir şekilde gerçekleşecek. 48 ay vadeli faizsiz kredi almak isteyen emekli vatandaşlarımız öncelikle kredi almak istedikleri bankaya müracaat ederek bir hesap açtırmaları gerekiyor. Ardından ise emekli maaşlarını bu bankalara taşımaları ve kredi başvurusunda bulunarak kabul edildikten sonra krediyi hemen alabilecekler. Kredi taksitleri ise belirlenen koşullarla emekli maaşlarından otomatik olarak ödenecektir.

Bu uygulama öncelikle kamu bankalarında, daha sonra anlaşma sağlanılan özel bankalarda hayata geçirilecek. Bir çok bankada yapılan kampanyalarda emeklilerin büyük bir çoğunluğu bazı şartlar sebebiyle yararlanamıyorlardı. Ama yapılan yeni uygulama ile 48 ay vadeli faizsiz kredi alma imkanına sahip olacaklar.Uzun vade süresi ile rahat bir şekilde ödeme yapabilecek olan emeklilerin alacakları bu kredide hiçbir şekilde faiz olmayacak.

Emekliler bu uygulamayı duydukarında çok memnun göründüler fakat söylentilere göre emekliler maaşlarının 3 ile 10 katı arasındaki tutar değerine kadar kredi alabilecekler. Kredi alma koşullarında da mümkün olduğunca kolaylaştırma yapılacağı düşünülüyor.Bankalarla süren görüşmeler neticesinde kısa sürede hangi bankaların faizsiz kredi kampanyasınsa yer alacağı emekli vatandaşlarımıza duyurulacaktır.



Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.