Emekliye Enflasyon Zammı

05 Ocak 2016 Salı, 00:59
Emekliye Enflasyon Zammı

Emeklilere Verilecek Olan Enflasyon Zammı Belli Oldu. Her Emekli Enflasyon Karşısında Zam Alacak.SSK ve Bağ-Kur emeklileri, her yılın Ocak ve Temmuz aylarında bir önceki 6 aylık dönemde gerçekleşen enflasyon oranında zam alıyor. Aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla Türkiye’de sayıları yaklaşık 9 milyonu bulan SSK ve Bağ-kur emeklisinin, maaşlarına 2016 yılı başında alacakları enflasyon farkı belli oldu.

SON 6 AYLIK ENFLASYON ORANI 3.81 OLDU

Enflasyon, Temmuz ayında yüzde 0,09, Ağustos ayında yüzde 0,40, Eylül ayında yüzde 0,89, Ekim ayında yüzde 1,55, Kasım ayında yüzde 0,67, Aralık ayında ise yüzde 0,21 olarak gerçekleşti. Buna göre son 6 aylık enflasyon oranı toplamı yüzde 3,81 oldu. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, Ocak’ta 2015’in ikinci yarısında gerçekleşen enflasyon kadar zam alacak. Yani SSK ve Bağ-Kur emeklileri, yüzde 3,81 enflasyon farkı alacaklar.

EMEKLİLER NE DİYOR?

Emeklilerden gelen tepkiler ise maaşlara yansıyan zamların az olması yönünde. Özellikle geçim konusunda ciddi sıkıntılar yaşadığını ifade eden emekliler, enflasyon zamlarınında gelen zamlar karşısında yetmeyeceğini ifade ediyorlar.Son dönemde gelen zamların ardından hükümetten yeni zamların gelmesini beklediklerini aksi halde geçimin giderek zorlaşacağını belirtiyorlar.
Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.