Emekli Olmak İsteyene Müjde

21 Ocak 2016 Perşembe, 13:04

Emekli Olmak İsteyenlere Getirilen Yeni Formül İle Müjde Verildi.Emeklilik yaşı ve şartlarını tamamladığı halde çalışma hayatına devam edenlere hükümetten ‘yüksek emekli maaş’ formülü… Hükümet, emekli aylığı hesabını, kişilerin çalışma hayatında daha uzun süre kalmasını teşvik edecek şekilde değiştiriyor. Hükümetin planladığı yeni sistem ile çok çalışan çok emekli maaşı alacak. Emekliliği yaş ve süre yönünden dolduran kişilerin emekli olmadan çalışmaya devam etmesi halinde emekliye ayrıldıklarında alacakları maaş yükselecek.

İKİLİ KATKI SAĞLANACAK

Sosyal güvenlik uzmanları; emekli olmayarak çalışan kişilerin sisteme hem prim desteği hem de emekli maaşı almayarak katkı yaptığına dikkat çekerek, “Emeklilik hakkını elde ettiği halde çalışan kişinin parası sistemde tutulmuş oluyor. Ayrıca bu kişi çalıştığı için prim ödemesi de yapıyor. Böylece sisteme çifte katkıda bulunmuş oluyor” yorumu yaptı.

Uzmanlar, emekliliği hak etmiş kişilerin çalışmasını teşvik etmek için şöyle bir düzenleme yapılmasının gerekli olduğunu belirtiyor:Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.