Emekli Olmak İçin Yaş Bekleyenlere Kötü Haber

Emekli Olmak İçin Yaş Bekleyenlere Kötü Haber

Emekli Olmak İçin Yaş Bekleyenlere Kötü Haber

Emekli Olmak İçin Yaş Bekleyenlere Kötü Haber

22 Kasım 2016 Salı 12:05
Emekli Olmak İçin Yaş Bekleyenlere Kötü Haber

Emekli olmak için yaş sınırını bekleyen 7 milyon 200 bin vatandaşımız için kötü haber Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlundan geldi. Müezzinoğlu, yaşı bekleyenler emekli olmaları halinde 400 milyar lira ek yük ortaya çıkacağını, bu yükün gelecek nesillerin sırtına bindirilemeyeceğini dile getirdi. Bugünün ihtiyaçlarını karşılarken gelecek nesillerin kendi ihtiyaçlarını gidermelerini engelleyecek bir yapının oluşmamasına da dikkat ettiklerini ifade etti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan Bütçe Komisyonu'nda bakanlığının 2017 bütçesini sunuşunda yaptığı konuşmada, emeklilikte yaşı bekleyenlerle ilgili son noktayı koydu. Geçen yıl kamuda kadro sözü verilen ancak bugüne kadar hiçbir adım atılmayan yüz binlerce taşeron işçinin geleceğine ilişkin ise somut bir çözüm ve tarih vermedi.  Müezzinoğlu,  bütçe sunumu sırasında muhalefet milletvekillerinin taşeron işçilerin geleceğinin ne olacağını sormaları üzerine, “Ak Parti Hükümetleri olarak nasıl bugüne kadar verdiğimiz sözlerin gereğini yaptıysak bunun da gereğini yapma çalışmalarını sürdürüyoruz” dedi.

MHP Milletvekili  Mustafa Kalaycı, hükümetin taşeron işçilere özellikle kadro vermediğini, sorunlarını çözmediğini belirtirken, AKP'nin taşeron işçilerden siyasi rant sağladığını, işçileri işten çıkarma tehdidiyle seçimlerde mitinglere katılmaya zorladığını söyledi. Son olarak emeklilikte yaşa takıldığından bahsedilen kesimin erken emekli edilmesinin sonraki nesillerin sırtına yükleneceğini de unutmamalıyız' ifadesini kullandı.

Son Güncelleme: 22.11.2016 12:05
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol