Emekli İkramiyeleri ile İlgili Önemli Gelişmeler

SGK, emekli ikramiyeleri ile ilgili olarak önemli bilgiler verdi. 30 yıl üstü emekliler ile ilgili ikramiye açıklaması yapıldı.

Emekli İkramiyeleri ile İlgili Önemli Gelişmeler

SGK, emekli ikramiyeleri ile ilgili olarak önemli bilgiler verdi. 30 yıl üstü emekliler ile ilgili ikramiye açıklaması yapıldı.

22 Mart 2017 Çarşamba 23:59
Emekli İkramiyeleri ile İlgili Önemli Gelişmeler

SGK tarafından emekli ikramiyeleri ile ilgili olarak önemli bilgiler verildi. Yapılan açıklamada, 7 Ocak 2015 tarihinden önce aylık bağlanan emekli memurlara, 30 yılın üzerindeki hizmetleri karşılığında da emekli ikramiyesi ödenmesinin önü açıldı.

Yapılan açıklamada: "Düzenlemenin yürürlüğe girdiği 27 Ocak 2017 tarihinden önce ve 17 Mart 2017 tarihine kadar Sosyal Güvenlik Kurumuna yapılan başvuruların incelenmesi sonucu; 30 yıl üzeri hizmetleri için yapılan ikramiye ödemeleri emeklilerin bankalardaki hesaplarına gönderildi. Emekli ve hak sahipleri, emekli ikramiyesi ödemelerini 21 Mart 2017 tarihinden itibaren maaşlarını almakta oldukları banka şubelerindeki hesaplarından tahsil edebileceklerdir. Emekli olunduğu tarihte geçerli olan katsayılara göre 1 tam yıl için hesaplanan emekli ikramiyesi tutarı ekli tabloda gösterilmiştir. Ancak, her tam hizmet yılı için ödenecek ikramiye tutarının bir yıllık tutarı 50 Türk lirasının, ödenecek toplam ikramiye tutarı ise 100 Türk lirasının altında olamayacak şekilde emekli ikramiyeleri ödenecektir. Buna göre, 1994 yılı Mart ayı içerisinde emekli olan ve 37 yıl 9 aylık hizmeti üzerinden emekli aylığı bağlanan bir şube müdürüne (7) tam hizmet yılı karşılığında ödenecek emekli ikramiyesi, emekli olduğu tarihteki katsayılara göre 70,77 TL (10,11 x 7) olmakla birlikte, her yılına ödenecek ikramiye 50 TL'den az olmayacağından emeklimize ödenecek ikramiye tutarı 350 TL olacaktır. Diğer taraftan, 2006 yılı Eylül ayında emekli aylığı bağlanan aynı durumdaki emeklimize ödenecek emekli ikramiyesi ise 7.317,17 TL (1.045,31 x 7) tutarında olacaktır. İkramiye tutarının üst sınırı 7 bin 500 lira olarak belirlenmiş olup, 7 bin 500 Türk Lirası üzerindeki tutar ilk ödeme tarihinden itibaren hesaplanacak kanuni faiziyle birlikte 2018 yılı Mart ayı içerisinde ödenecektir. " ifadelerine yer verildi.

Emekliler ile ilgili bu açıklama yapıldı.

Emekliler ve hak sahipleri, ödeme bilgilerini ve ikramiyeye esas alınan hizmet bilgilerini e-devlet üzerinden öğrenebilecekler.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol