EKONOMİ SEÇİMDEN SONRA TOPARLANACAK

20 Nisan 2015 Pazartesi, 15:03
EKONOMİ SEÇİMDEN SONRA TOPARLANACAK

“ Ekonomi seçimden sonra toparlanacak “ açıklama Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten geldi.

EKONOMİ SEÇİMDEN SONRA TOPARLANACAK

“ Ekonomi seçimden sonra toparlanacak “ açıklama Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten geldi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şimşek, ekonomi deki dalgalanmaların olduğunu ve bu dalgalanmaların seçim ile sona ereceğini söyledi.

Dolar kurundaki artışı soran gazetecilere karşılık olarak doların birçok ülkede hızla arttığını ve doların tüm dünyada yaklaşık %22lik bir değer kazandığını söyledi. Türkiye ekonomisinin son derece güçlü ve kuvvetli olduğunu söyleyen Şimşek, bu kısa süreli olan dalgalanmanın en kötü ihtimalle seçimden sonra biteceğini söyledi.

Gaziantep’te partililere yönelik bir etkinlikte konuşan Mehmet Şimşek Türkiye ekonomisinin çok hızlı toplanacağını söyledi.

TÜRKİYE EKONOMİSİ SEÇİMDEN SONRA HIZLICA DÜZELECEK

Ekonominin ülkemizde uzun yıllardır iyiye gittiğini ve Türkiye ekonomisinin güçlendiğini ifade eden Bakan Şimşek, seçimden sonra bu durumun düzeleceğini söyledi. Piyasalarda şuanda bir belirsizlik hakim olmasının yanında aynı zamanda piyasaların huzursuz olması çok büyük bir sıkıntıya yol açıyor. Esnaf ve çiftçilerin de seçimden sonra rahatlayacağını ve bu belirsizliğin biteceğini söyleyen Bakan Şimşek, tüm piyasaların en geç Temmuz ayı itibarı ile rahat bir nefes alacağını kaydetti.Yorum yazın...


Diğer Güncel Haber ve İlanlar
isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.