Dünyanın En Değerli Markaları

06 Ekim 2015 Salı, 11:31

Dünyanın en değerli markaları sıralaması yeniden yapılırken lider yine değişmedi. Dünyanın en değerli markası yine birinci sırada Apple oldu.Dünyanın en değerli markaları sıralaması yeniden yapılırken lider yine değişmedi. Dünyanın en değerli markası yine birinci sırada Apple oldu. Apple gelirlerini her yıl artıran bir firma olduğu gibi marka değeri en fazla firma seçildi.


Listenin en başında Apple firması yer alırken ondan sonra gelen firmalar ise şaşırttı. Daha önce daha üst sıralarda olan Microsoft gerileme yaşarken, Microsoft’un satın aldığı Nokia ise ilk defa listeye giremedi.

İLK 5’TE AMERİKAN FİRMALARI

En değerli markalar arasında ilk 5 ise yine Amerikan firmalarından oluştu. Apple, Google, Coca Cola, Microsoft ve IBM firmaları ilk 5’i oluştururken, sonrasındakiler ise diğer dünya ülkelerinden oluştu.

EN DEĞERLİ 48 MARKA

FACEBOK DEĞER KAZANDI

Daha önce daha düşük sıralarda yer alan Facebook ise %54 oranında değer kazanarak en değerli 23. Marka olarak karşımıza geldi. Facebook’un değerinin artması ise şirketin gelirlerini de artıracak gibi duruyor.

VOLKSWAGEN LİSTEDE

Son yaşanan olaylardan sonra herhangi bir düşüş yaşamayan Volkswagen firması bu yıl değil gelecek yıl düşüş yaşayacak gibi duruyor. Özellikle bu liste içerisinde yer alabilmiş olması bile firma tarafından büyük bir sevinç ile karşılanıyor. Son dönemde %50’ye yakın değer kaybeden firma 2016 yılında hem değer kaybı yaşamış olarak gösterilecek hem de belki listede bile yer alamayacaktır.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.