DÜNYA BANKASI TÜRKİYE'Yİ UYARDI

17 Nisan 2015 Cuma, 15:20
DÜNYA BANKASI TÜRKİYE'Yİ UYARDI

DÜNYA BANKASI TÜRKİYE’Yİ UYARDI

Dünya bankası, seçimin yaklaşması nedeni ile Türkiye’de bir olumsuz etkinin olduğunu ve bunun yatırımcıya kötü bir şekilde yansıdığı için uyarıda bulundu.

SEÇİM SONRASI HIZLI OLMAK ŞART

Seçim sonrasında Türkiye’nin hızlı bir şekilde reformlarını uygulaması gerektiğinin altını çizen dünya bankası, seçim sebebi ile Türkiye’deki huzursuzluğun bir süre devam edebileceğini söyledi. Özellikle seçimden sonra atılacak adımların Türkiye’nin büyümesine yardımcı olacağını belirten dünya bankası Türkiye’nin büyüme notunun 2015 ikinci yarısında yüzde 3 olacağını söyledi. Bu rakama göre Türkiye’de büyümenin azaldığını anlayabiliriz.

YATIRIMCI ÖNÜNÜ GÖRMEK İSTİYOR

Yatırımcı önünü görmek ve iktidarın değişip değişmeyeceğini merak etmektedir. İktidarın değişip değişmemesine göre yatırımlarını artıracak olan yatırımcılar, ekonominin gidişatına da son derece önem vermektedir. Ekonominin özellikle de dolar ve Euro üzerine kurulduğunu düşünecek olursak, öncelikli olarak döviz fiyatlarının revize edilmesi gerekecektir. Daha sonrasında ise yatırımcı önünü görerek Türkiye’ye daha fazla yatırım yapacaktır.Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.