Home / Ekonomi / DÖVİZ FİYATLARI GİDEREK ARTIYOR

DÖVİZ FİYATLARI GİDEREK ARTIYOR

Döviz fiyatlarındaki kısa süreli artış yönünü uzun vadeli artışlara çevirdi.

DÖVİZ FİYATLARI GİDEREK ARTIYOR

Döviz fiyatlarındaki kısa süreli artış yönünü uzun vadeli artışlara çevirdi. Giderek artmakta olan özellikle dolar ve Euro fiyatları siyasi kanadın etkisinde çok fazla kalkmaktadır. Siyasi kanadın aldığı kararlara bağlı olarak kendi yolunu çizen dövizler, şuanda rekor seviyede bulunuyor.

DOLAR FİYATLARI ARTMAYA DEVAM EDER Mİ?

Dolar bugün 2,92 seviyesine kadar çıkmış ve rekor kırmaya devam etmektedir. Günün ve tüm zamanların rekorunu kıran dolar, daha da artmaya devam edecek gibi duruyor. Merkez Bankasından müdahale gelmemesi sebebi ile bir türlü düşmeyen dolar fiyatları kısa zamanda çok inmeyecek gibi duruyor.

2,90 seviyesinin üzerine çıkması ile tehlikeli bir boyut alan dolar, 3 TL dolaylarına yaklaşması ile büyük bir facia yaşatacak gibi duruyor. Kimse ne bir alışveriş yapabilecek ne de istediği kadar tüketim yapabilecek. Özellikle dolar ile alınan birçok üründe Türkiye zor zamanlar geçirecek diyebiliriz.

EURO FİYATLARI ARTMAYA DEVAM EDER Mİ?

Euro fiyatlarındaki gidişata bakacak olursak da, karşımıza daha tehlikeli bir tablo çıkmaktadır. 3,22 TL dolaylarına kadar çıkmış olan Euro ise tarih rekorları kırmaya devam ediyor. Türk halkının cebini Euro pek fazla etkilemediği için kimse bu duruma aldırış etmezken, dolar bölgesi daha büyük önem arz ediyor.

Euro fiyatlarında daha fazla artış olacağını düşünen uzmanlar, ortalama 3 aylık bir süre sonunda eğer Türkiye’de siyasi iktidar durumu belli olmaz ise daha karamsar bir tablonun ortaya çıkacağını belirtiyorlar.

Kısa zaman içerisinde kar etmek isteyenler için Euro bölgesini işaret eden uzmanlar artık doların da çok fazla karlı olduğunu ve kar ettirdiğini işaret ediyorlar. Bu sebepten dolayı her ikisine de yatırım yapmak mantıklı olacaktır ancak; yatırım miktarı karın çok edilebilmesi için oldukça önemlidir. Uzun vadede kar etmek isteyenler için riskli olan dövizlerde kısa süreli olarak çok büyük karlar edilebilir.

About isbilgisi

Check Also

Fransız Dev Resmen Yok Olacak

BFMTV kanalında bir prоgrama katılan Fransa Ekоnоmi Bakanı Bruno Le Maire, gündeme ilişkin  açıklamalarda bulundu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir