DOLAR YENİDEN ARTIŞA GEÇTİ

22 Nisan 2015 Çarşamba, 22:49
DOLAR YENİDEN ARTIŞA GEÇTİ

4 gündür sakin olan dolar bugün yeniden atağa geçti.

DOLAR YENİDEN ARTIŞA GEÇTİ

4 gündür sakin olan dolar bugün yeniden atağa geçti.

Merkez Bankası’nın ay sonunda yaptığı toplantı bugün gerçekleşti. Gerçekleşen toplantıda Merkez Bankası faizi artırmadı. Herkes merkez bankasının faizi artırmasını beklerken merkez bankası bir sürpriz yaparak faizi artırmama kararı aldı. Faizleri indirmeyen ve artırmayan Merkez Bankası 1 ay daha bu şekilde devam edeceğini açıklamış oldu.

DOLAR KARARI BEĞENMEDİ

Dolar bu kararın ardından hızlı bir yükselişe geçti ve artmaya başladı. Doların hızlıca artıyor olması ekonomimizi çok ciddi şekilde etkilemiyor olsa da, yine de ithalat yapan firmalar nasibini alıyor diyebiliriz. Dolar güne 2,68 ile başlarken gün ortasında 2,72 seviyelerini gördü. Hala daha artmaya devam eden dolar gün sonuna doğru 2,73 seviyelerine gelmesi bekleniyor.

Doların daha artacak olmasına pek sıcak bakmayan uzmanlar zamanla doların ineceğini gösteriyorlar. Uzmanların uyarılarının çoğu zaman doğru çıkıyor olması yatırımcıları her ne kadar sevindirmese de rahat bir şekilde yatırım yapmalarını engelliyor diyebiliriz. Doların hafta sonuna kadar yeniden 2,60 seviyelerine inecek diyen uzmanlar şuanda yatırımcıların dolardan uzak durması yönünde açıklamalar yapıyorlar.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.