Home / Ekonomi / DOLAR VE EURO YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK Mİ

DOLAR VE EURO YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK Mİ

Dolar ve Euro dün alınan kararın ardından çok ciddi bir sıçrama gerçekleştirdi.

DOLAR VE EURO YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK Mİ

Dolar ve Euro dün alınan kararın ardından çok ciddi bir sıçrama gerçekleştirdi. Özellikle dolar bölgesindeki hızlı yükselişin ülkeye çok ciddi zararlar verdiğini ifade eden uzmanlar dolardaki bu yükselişin kısa zamanda daha da üst seviyelere çıkacağını belirtiyorlar. Kısa zaman içerisinde müdahale edilmezse dolar 3 liraya kadar çıkar diye belirten uzmanlardan sonra Merkez Bankası tarafından hemen bir müdahale geldi.

MERKEZ BANKASI MÜDAHALE ETTİ

Merkez Bankası müdahale etmesi ile doların ateşini çok düşürememiş olsa da, yine de bir süreliğine doları dizginledi denebilir. Özellikle 2,84 seviyelerine kadar çıkan doların küçük bir müdahale ile 2,80 seviyelerine kadar indiğini ancak; doların yine de dur durak bilmeden çıktığını söyleyebiliriz.

DOLAR DURMADI

Dolar 2,80 seviyelerinden hemen sonra yeniden yükselişe geçerek değerini 2,83 TL dolaylarına kadar çıkarttı. Dolardaki bu agresif artışın en büyük sebebi ise koalisyon kurulamayıp, erken seçim olsun söylentileri diyebiliriz.

EURO REKOR KIRDI

Euro bölgesinde ise çok ciddi bir artış gözlenmiş olup, 3,06 seviyelerinde 3,16 seviyelerine kadar bir sıçrama kaydedildi. Bu sıçramanın da yine en büyük sebebi ülkede bir istikrarın olmaması ve hükümetin kurulamaması olarak yorumlandı. Uzmanlar kısa zamanda bu durumun değişmeyeceğini ve Euro’nun rekor kırmaya devam edeceğini bildiriyorlar. Özellikle parası olan kişileri Euro bölgesine çağıran yatırımcılar kısa vadede bile iyi paraların kazanılabileceğini ifade ediyorlar.

DOLAR VE EURO ARTMAYA DEVAM EDECEK Mİ?

Öncelikli olarak yukarıda yazmış olduğumuz başlıkları dikkatli bir şekilde okumanızda ayrıca fayda var diyebiliriz. Yukarıda verilen bilgiler dolar ve Euro bölgesindeki gelişmeleri bize anlatırken doların büyük ölçüde nasıl bir tepki göstereceğini ifade ediyor. Euro bölgesinde ise kısa zamanlı olarak dalgalanmalar olacak olsa da, para kazanmak isteyenler Euro bölgesinde daha çok kar getirebilirler.

About isbilgisi

Check Also

Fransız Dev Resmen Yok Olacak

BFMTV kanalında bir prоgrama katılan Fransa Ekоnоmi Bakanı Bruno Le Maire, gündeme ilişkin  açıklamalarda bulundu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir