DOLAR TARİHİ REKORU DA KIRDI

11 Nisan 2015 Cumartesi, 16:35
DOLAR TARİHİ REKORU DA KIRDI

Dolar, cari açığın beklentilerin üzerinde çıkmasından sonra tarihi bir rekora imza atarak, 2.64 seviyelerini geçti.

DOLAR TARİHİ REKORU DA KIRDI

Dolar, cari açığın beklentilerin üzerinde çıkmasından sonra tarihi bir rekora imza atarak, 2.64 seviyelerini geçti. Doların Nisan ayında daha sakin bir yol izleyeceğini düşünen ve söyleyen tüm uzmanlar bu ani artış karşısında şaşırmış durumdalar. Doların gidişatı konusunda net bir şey söylemenin mümkün olmadığı bu günlerde dolardan böylesine ani bir çıkış beklenmeyen hareketler arasındaydı.

TÜM ZAMANLARIN REKORUNU DA KIRDI

Dolar Cuma günü 2,6111 seviyelerinde gezinirken, cari açık verilerinin açıklanması ile birden yükselişe geçti. Cari açığın beklenilenden çok çıkması doların ateşini yükselterek 2,6488 seviyelerine kadar çıkarttı. Neredeyse 2,65 seviyelerine kadar çıkmış olan dolar şuanda 2,62 seviyelerinde işlem görmektedir. Pazartesi gününden itibaren yeniden artması muhtemel olan dolar yatırımcısına kazandırır mı kaybettirir mi tam olarak bilemiyoruz.

DOLARIN GİDİŞATI NE OLACAK?

Özellikle son ayların en çok sorulan sorusu olan doların gidişatı pek iç açıcı durmuyor diyebiliriz. Doların her geçen ay artması ve sürekli artış gösteriyor olması bizlerin mutfaklarına kadar yansıyor. Sürekli zamlanan ürünler maalesef mutfaktan kıyafete birçok konuda bizleri etkiliyor. Uzmanların görüşüne göre doların ateşi 2 yıl kadar bu şekilde devam edecek ve bir süre sonra düşüş gösterecektir. Fakat bu durum karşısında yatırımcının ne yapması gerekiyor? İşte bu soruya ise henüz net bir cevap bulamadığınızı ve bulmanın da mümkün olmadığını bir kez daha buradan sizlere belirtelim.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.