Home / Ekonomi / Dolar Neden Düşmüyor, Ne Zaman Düşecek?

Dolar Neden Düşmüyor, Ne Zaman Düşecek?

Doların Düşmesi Beklenirken, Doların Yıl Sonunda 3,50 TL Olacağı Düşünülüyor. İşte Rakamlar…Doların seçim sonrasında düşmesi beklenirken, gelen haberler doların fazla inmeyeceği yönünde oldu. ABD’den gelen faiz haberleri ile doların akıbeti belirsizliğini korurken, birçok kişi doların düşmesini bekliyor diyebiliriz. Yatırımcılar dolar bölgesine şuanda yatırım yaparken, birçoğu yatırımlarının hızını azalttı diyebiliriz. Özellikle 1 Kasım seçimlerinden sonra doların 2,76 TL seviyelerini görmesi ile birçok kişinin şoke olduğunu ve yatırımcıların üzüldüğünü rahatlıkla ifade edebiliriz.

Dolar neden düşmüyor diye düşünecek olursak, doların patronları yani asıl sahipleri, ABD üzerinden doların değer kaybetmesini istemiyorlar. Bu nedenle de sadece Türkiye’de değil tüm dünyada dolar değerini artırırken, aşağı inmiyor.

Dolar ne zaman düşecek diye düşünecek olursak, doların daha uzun vade de düşmesi beklenmemektedir. Uzmanların hızlı bir şekilde düşüş yaşamasının ise pek beklenmedik bir şey olmamakla birlikte birçok kişi sene sonunda 3,50 TL olması beklenmektedir. Özellikle Forex sitelerinde yer alan haberlere ve yorumlara baktığımız zaman doların hızlı bir şekilde düşmeyeceği aksine fazla hız almadan 3,50 TL seviyelerine kadar çıkacağı belirtilmiştir.

Doların düşmesi çok fazla beklenmezken 3,50 TL olması ise felaket olabilir. Birde Euro bölgesinde yaşanan gelişmeler var ki onları ise sizlere bir sonraki makalemizde vereceğiz. Fakat dolar için gelişmeler çokta iç açıcı değil, bunu son olarak belirtelim.

About isbilgisi

Check Also

Fransız Dev Resmen Yok Olacak

BFMTV kanalında bir prоgrama katılan Fransa Ekоnоmi Bakanı Bruno Le Maire, gündeme ilişkin  açıklamalarda bulundu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir