Dolar Fiyatları Sürekli Düşüyor

Dolar fiyatlarındaki düşüş sürüyor. Bu durum piyasaları da olumlu etkiledi.

Dolar Fiyatları Sürekli Düşüyor

Dolar fiyatlarındaki düşüş sürüyor. Bu durum piyasaları da olumlu etkiledi.

01 Mayıs 2017 Pazartesi 21:36
Dolar Fiyatları Sürekli Düşüyor

Dolar fiyatlarındaki düşüş devam ediyor. Geçen haftayı 3,5382 ile 3 Ocaktan bu yana en düşük seviyeye gerileyen Dolar/TL , günü yüzde 0,3 azalışla 3,5515 seviyesinde tamamladı. Dolar fiyatlarındaki düşüş sürüyor. Bu durum piyasaları da olumlu etkiledi.

Dolardaki düşüş altın fiyatlarını da etkiledi. Kapalıçarşı'da çeyrek altın 237, Cumhuriyet altını 967 liradan işlem görüyor.

Altın fiyatlarına Fransa'da yapılan cumhurbaşkanı seçiminin ilk tur resmi sonuçlarının açıklanmasının ve ABD-Kuzey Kore arasında yaşanan sert söylemlerin azalmasının önemi var.

An itibari ile dolar 3,55440551 Türk Lirası üzerinden işlem görüyor. 

Dolar fiyatları ile ilgili olarak daha önce Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi: "TL'nin dolar karşısında değer kaybetmesinin bir gerekçesi yoktur, spekülatif demeyeceğim ancak geçici bir harekettir. Önümüzdeki haftadan itibaren özelikle de referandum sonrası piyasalarda iyileşme yaşanacaktır. Piyasadaki rakamlarda, TCMB'deki, bankalardaki, döviz piyasalarındaki hareketlerde olağanüstü bir gelişme yok; belki Suriye olaylarından bir nebze etkilenilmiş olabilir. Türkiye ekonomisi bugüne kadar çevresindeki gelişmelerden hep etkilendi, savaş biterse Suriye'nin tekrar bizim için en önemli ihracat ve ticaret ortaklarımızdan biri haline gelmesini bekliyoruz." açıklamalarını yapmıştı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol