Home / Ekonomi / DOLAR DÜŞÜŞE GEÇTİ

DOLAR DÜŞÜŞE GEÇTİ

Seçimden hemen sonraki gün hızlı bir artış yapan dolar yaklaşık 17 kuruşluk tarihi bir artış göstermişti.

DOLAR DÜŞÜŞE GEÇTİ

Seçimden hemen sonraki gün hızlı bir artış yapan dolar yaklaşık 17 kuruşluk tarihi bir artış göstermişti. Merkez bankasının müdahale etmesi ile düşen dolar hala daha düşüşünü sürdürmeye devam ediyor. Özellikle kritik seviye olan 2,75’den sonra 2,72’lere kadar gerileyen dolar ilerleyen günlerde nasıl bir tepki gösterecek henüz bilinmiyor.

KOALİSYON OLURSA ÜLKE BATAR

Özellikle koalisyon kurma çabası içerisinde olan siyasi partiler, büyük bir kriz ile karşı karşıya kalacaklarını da çok iyi biliyorlar. Eğer kısa zaman içerisinde bir koalisyon kurulursa büyük oranda ülkede bir deprem olacak ve birçok kişi buradan ciddi zararlar görmeye devam edecek.

Bugüne kadar koalisyonlarda asla başarılı olmayan Türkiye, yatırımcıları da ciddi derecede korkutmaktadır. Yatırımcı koalisyon sözcüğünü duyduğu andan itibaren Türkiye’den parasını çekiyor ve Türkiye’deki yatırımlarını ertelemek istiyor.

KOALİSYON KURULURSA DOLAR DURDURULAMAZ

Faizlerin arttığı son günlerde dolarda durdurulamadan hızlı bir şekilde artmaya başlayabilir. Bu senaryolar karşısında ise Türkiye kaybederken, vatandaş güllük gülistanlık günlerine veda edecek.

About isbilgisi

Check Also

Fransız Dev Resmen Yok Olacak

BFMTV kanalında bir prоgrama katılan Fransa Ekоnоmi Bakanı Bruno Le Maire, gündeme ilişkin  açıklamalarda bulundu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir