Home / Ekonomi / Dolar Dengesini Bulmaya Başladı

Dolar Dengesini Bulmaya Başladı

Dolar düşüşteki durumunu düzeltmeye başladı. Dolar Dengesini Bulmaya Başladı

Brüksel’de yaşanan patlamaların ardından düşüşe geçtiği bildirilen dolar, küresel piyasalarda kaybettiği dengeyi tekrar yakalamaya başladı. Patlama sonrası hızlı bir düşüş yapan dolar piyasası, eski dengesine geri dönmek üzere. Küçük grafiklerle ilerleyen dolar durumu, tekrar çıkışlı grafiğine ulaşmaya başladı demek mümkün.

Bu noktada dolar yatırımının da son derece riskli olduğu ifade ediliyor. Dolara yönelik hisselerin ve kağıtların da son derece iniş çıkışı belirsiz bir yol izleyeceği bilgisini veren uzmanlar, küresel pazarlarda dengenin tam anlamıyla sağlanmamasında kaynaklanacak kötü inişlere karşı dikkatli olunması gerektiği bilgisini de eklediler. Euro‘nun yükselişte olduğu dönemde doların da değer kaybedip, tekrar yükselmesi uluslararası pazarlarda bir çok hisse ve yatırımın da zor anlar yaşayacağı anlamına geliyor. Dolayısıyla bu noktada küresel pazarın tamamen fazladan dikkat gerektirecek bir nokta olduğu bilgisi paylaşılıyor.

Patlamalar Kötü Etkiledi

Dolar piyasalarında yaşanan düşüşün nedeni Brüksel’de meydana gelen patlamalar. Patlamalar sonrası ciddi anlamda düşüş yaşayan dolar, sonralarda yavaş yavaş toplamaya başlasa da halen piyasa dengesini sağlayabilmiş değil. Uluslararası pazarda önemli olan bu paranın, son derece riskli bir yatırım kaynağı olduğu bilgisi verilirken, ciddi anlamda yatırımcıların da gözünün burada olması gerektiği ifade edildi.

Terör Euro’yu da etkiledi.

Euro da küresel pazarda değer kaybetti. Ancak dolar kadar etkilenmeyen Euro’nun çıkışlı dengeli grafiği halen mevcut. Hatrı sayılır bir düşüş görmeyen Euro borsası, terörden dolar kadar olmasa da etkilendi demek mümkün. Bu noktada yapılacak tüm ticari yatırımlar ve fonlamaların da riskli oldğu ifade edildi. Ancak şuan için dolar dengesini bulmaya başladı demek, halen tam dengenin sağlanamadığı anlamını da barındırıyor. Bir çok bankada bulunan hissenin de bu durumdan nasibini aldığı da zaten tüm yayın organları tarafından dile getirilmişti.

Sinan YILMAZ | isbilgisi.com

About isbilgisi

Check Also

Fransız Dev Resmen Yok Olacak

BFMTV kanalında bir prоgrama katılan Fransa Ekоnоmi Bakanı Bruno Le Maire, gündeme ilişkin  açıklamalarda bulundu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir