Dolar Daha Düşecek

24 Ekim 2015 Cumartesi, 14:37
Dolar Daha Düşecek

Doların son günlerde yaptığı sert düşüşler Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin de gündemindeydi.Doların son günlerde yaptığı sert düşüşler Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin de gündemindeydi. Bakan Zeybekçi doların düşmesinin normal olduğunu ve daha da düşeceğini belirtiyor. Özellikle 3,05’ten inen doların hafta içerisinde 2,86’ları görmesi ekonomiyi iyi yönde etkilerken, doların bu denli düşmesinin 1 Kasım sonrasında da devam etmesi bekleniyor.

DOLAR SEÇİM SONRASI 2,60’A KADAR İNECEK

1 Kasım seçimlerinden sonra doların daha da düşeceğini belirten Bakan Zeybekçi, şuan ki ekonominin bunu gösterdiğini ve dolardaki hareketliliğin kısa zamanda içerisinde yerine oturacağını bildiriyor.

Bakan Zeybekçi konuşmalarında şunları dile getirdi: “Bundan 3 ay önce dedik ki 1 Kasım seçimleriyle ilgili pozitif ışık algılanmaya başladığı andan itibaren TL’nin dolar karşısındaki yüzde 8 civarındaki fazla değer kaybı aşağı inecektir. 3.05’ten başlayan hareketle kur bugün 2.86’lara kadar indi, bunun daha da fazla ineceğini biz öngörüyoruz” diye belirtti. Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.