Dolar 3 TL Oldu

04 Eylül 2015 Cuma, 23:10

Dolardaki hızlı artış dur durak bilmedi ve bugün dolar 3 TL ile kapattı.Dolardaki hızlı artış dur durak bilmedi ve bugün dolar 3 TL ile kapattı. 

Haftaya iyi giren ve düşüşte olan dolar maalesef Cuma günü son saatlerde hızlı bir atak yaparak artmaya başladı. 3 TL bandına kadar çıkan ancak; tam oturmayan dolar son anda hamlesini yaptı ve 3 TL’ye sabitlendi. Doların bu kadar hızlı artmasına sebep olacak olaylar ise bugün maalesef şehit haberlerinin ardı ardına gelmesi ve sokak ortasında silah patlamalarının olması oldu.

Dolardaki hızlı artış birçok farklı sektörü etkilerken vatandaşın cebi de bu konuda çok zarar görecek gibi duruyor. Doların artması özellikle mutfakları çok ciddi derecede etkilerken kısa vadede para kazanmak isteyen yatırımcılar ise bu durumdan nasiplenmeye başladılar.

Dün yaklaşık 10 bin dolar parası olan bir kişi bugün ortalama 2 bin TL kadar kar etmiş oldu. Bu kar vatandaşın cebine girerken uzun vadede cepten çıkacak gibi duruyor.

Doların 3 TL olması uzmanları tedirgin ederken diğer yandan söylentiler ise doların yıl sonunda 3,50 TL olup olmayacağı yönünde diyebiliriz. Kısa vadede kar etmek yerine uzun vadeye paralarını yatıranlar şimdilerde yıl sonu rakamlarını düşünmekte ve ona göre yatırımlarını yapmaktadırlar. Bu nedenle de uzmanlar eğer çok kar etmek isteyenlere riskli olan dolar bölgesinden kaçmaları gerektiğini ifade ediyorlar. Bu sebepten dolayı öncelikli olarak dolar yerine Euro bölgesinin daha sıcak ve güvenli olduğu belirtiliyor. Dolardan uzak durun diyen uzmanların aksine ise ülkemizde ciddi şekilde dolar alındığını da belirtelim.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.