Devlete Borcu Olanlar

Devlete Borcu Olanlar

Devlete Borcu Olanlar

Devlete Borcu Olanlar

20 Ekim 2016 Perşembe 11:20
Devlete Borcu Olanlar

Devlete olan vergi borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşları büyük kolaylıklar beklemektedir. Vergi yapılandırmaları kapsamında devlet tarafından vatandaşların vergi borçlarının ana para haricindeki kısmı tahsil edilmeyecektir.Vatandaşa tanınan kolaylıklar bununla da bitmiyor. Ödeyeceği vergi ana parasını peşin ödemeyi tercih edeceklere indirim uygulanmaktayken, vergi borcunu taksitlendirerek ödemek de mümkün.

Bugüne kadar hiç gelir testine girmemiş vatandaşların 2 Ocak 2017 tarihine kadar gelir testine başvurma hakkı bulunuyor. Gelir testine başvurmadığı için GSS primleri tavan seviyeden hesaplanarak kendisine yansıtılan vatandaşlar, gelir testinden çıkacak sonuca göre 1 lira dahi ödemeden borçlarından kurtulma imkanına sahip olacaklar.Yapılacak test sonucu belgelenebilir geliri olmadığı görülen vatandaşların geçmişe yönelik Genel Sağlık Sigortası prim borçlarının tamamı silinecek.

Geliri kendisine yansıtılan borcun altında tespit edilen vatandaşların ise prim borçları yeniden hesaplanarak tekrar belirlenecek ve azalan genel sağlık sigortası prim borcu; diğer vergilerde olduğu gibi taksitlendirme yapılarak ödenebilecek. Peşin olarak indirimli miktar üzerinden de ödeme yapılabilecek. Gelir testine son başvuru tarihi 2 Ocak 2017' dir.

 

Son Güncelleme: 20.10.2016 11:20
Anahtar Kelimeler:
EKONOMİ
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol