Deposunu Dolduracaklar; BEKLEYİN

19 Ocak 2016 Salı, 11:59
Deposunu Dolduracaklar; BEKLEYİN

Petrol Fiyatlarında Düşüşün Başlaması Deposunu Dolduracaklara Ümit Oluyor.İran’a yönelik yaptırımların kaldırılması, Çin’e yönelik tedirginlikler ve güçlü dolar gibi gelişmelerle yön bulan petrol piyasasında, yıl başından bu yana gözlenen düşüş trendi devam ediyor.

PETROL 13 YILIN EN DÜŞÜK SEVİYESİNDE

Cuma günü 28,80 dolara kadar inen Brent petrolün varil fiyatı, bugün 27,69 dolara kadar gerileyerek 2003 yılından bu yana en düşük seviyeyi gördükten sonra şu dakikalarda 28,49 seviyelerinden işlem görüyor. Batı Teksas türü ham petrolün (WTI) varili ise güne 29,68 dolardan başladıktan sonra şu dakikalarda 29 dolar seviyesinden işlem görüyor.

25 DOLAR TAHMİNİ

Analistler, İran’ın petrol piyasasına döneceği ve ihracatını günlük 500 bin varile yükselteceğine yönelik endişelerle birlikte fiyatların 25 dolar seviyelerine kadar gerileyebileceğini vurguluyor.

DEPOYU FULLLEMEK İSTEYENLER “BEKLEYİN”

Uzmanlar ise son dönemde düşen petrol fiyatları ile benzin ve motorine büyük bir indirim geleceğini ve deposunu fullleyecek olanların beklemesi gerektiğini belirttiler. Özellikle geçtiğimiz haftalarda gelen indirimler ile 1 depoda 10 TL kar eden halk, son dönemde gelecek olan indirimler ile ortalama 20 – 25 TL arasında 1 depoda kar edecek gibi gözüküyor. Bu sebepten dolayı deposunu fulllemek isteyenlerin bir süre beklemesinde yarar olacaktır.Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.