Home / Ekonomi / CUMHURBAŞKANI KONUŞMASI SONRASI DOLAR DÜŞTÜ

CUMHURBAŞKANI KONUŞMASI SONRASI DOLAR DÜŞTÜ

Bugün seçimden sonra ilk defa kameralar karşısına çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yabancı öğrenciler ile ilgili verilen bir konferansa katıldı.

CUMHURBAŞKANI KONUŞMASI SONRASI DOLAR DÜŞTÜ

Bugün seçimden sonra ilk defa kameralar karşısına çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yabancı öğrenciler ile ilgili verilen bir konferansa katıldı. Katılmış olduğu program içerisinde bir dizi açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı seçim konusuna da değindi. Seçim ile ilgili değerlendirmeler yapan Cumhurbaşkanı, konuşmasını bitirmesi ardından piyasalar olumlu karşılama göstermiş ve dolar ciddi oranda düşmüştür.

HEMEN BİR HÜKÜMET KURULMALIDIR

Yaptığı açıklamasında bir hükümet kurulmasına işaret eden Cumhurbaşkanı herhangi bir parti ismi vermedi. Ülkenin daha fazla hükümetsiz kalamayacağını ifade eden Cumhurbaşkanı iyi bir hükümetin gelip koalisyon seçeneğinin denenmesi gerektiğinin altını çizdi. Herhangi bir erken seçimi göstermeyen Cumhurbaşkanı, tüm partilerin sorumlu olduğunu belirtti.

KIRMIZI ÇİZGİLER BİR KENARA BIRAKILMALIDIR

Şahsının sorumluluğunun farkında olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı, bu konuda elinden geleni yapacağını belirtti. Özellikle kırmızı çizgilerimiz var diyenlerin yanlış yolda olduğunu ve önceliğin Türkiye olduğunu belirtti. Hükümet kurulana kadar kimsenin kırmızı çizgilerden bahsetme lüksü yok çünkü ülkemizi ayakta tutmalıyız diyen Cumhurbaşkanı, tüm partileri göreve ve sorumluluğa çağırdı.

About isbilgisi

Check Also

Fransız Dev Resmen Yok Olacak

BFMTV kanalında bir prоgrama katılan Fransa Ekоnоmi Bakanı Bruno Le Maire, gündeme ilişkin  açıklamalarda bulundu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir