Çiçek Var İstihdam Yok

Çiçek Sektöründe İstihdamın Az Olmasından Dolayı Yeni Bir İş Alanı Olarak Öğretilmesi İyi Olacak

Çiçek Var İstihdam Yok

Çiçek Sektöründe İstihdamın Az Olmasından Dolayı Yeni Bir İş Alanı Olarak Öğretilmesi İyi Olacak

03 Nisan 2017 Pazartesi 16:27
Çiçek Var İstihdam Yok

Türkiye Çiçekçiler Birliği Başkanı İsmail Başaran, çiçekçilik sektöründe istihdamın olmadığını dile getirerek bu sektör konusunda eğitimlerin verilmesini istedi.

Ciddi bir açığı bulunan çiçekçilik sektörüne eğitimlerle binlerce kinin istihdam edileceği düşünülüyor.

Kısa vadeli eğitimlerle sektöre dahil olabilecek 3 bine yakın kişi bulunuyor.

Bu açığın baharla birlikte daha çok hissedildiğini dile getiren Başaran; özellikle son 10 yıldır genç elemanların sektöre dahil edilemediğini belirtti.

2 3 Aylık Eğitimle İstihdam Açığı Kapanır

Yaz aylarında hareketlenme yaşayan çiçek sektöründe yaşanan istihdam sıkıntısını 2 3 aylık verilen eğitimlerle giderilebileceğini bildiren Başaran, çiçek tasarımsıcı, servis elemanı, çiçek taşıyacak şoför açığının bulunduğunu dile getirdi. 

Okullara Yeni Bölüm Açılarak Gençleri Sektöre Kazandırılmalı

Türkiye Çiçekçiler Birliği Başkanı İsmail Başaran, Türkiye'de Milli Eğitim Bakanlığının liselerde ve üniversitelerde bu alanla ilgili bölümler açmasının faydalı olacağını düşündüklerini bildirdi. Türkiye genelindeki bin üyesiyle bu türden eğitimlerin yaygınlaştırılması halinde destek vermeye hazır olduklarını söyleyen Başaran, '' Milli Eğitim ya da belediyelerin Halk Eğitim Merkezleri, meslek edindirme kursları bu yönde eğitimlerini arttırırsa, biz de üzerimize düşeni yapmaya hazırız.'' dedi. Başaran; mağazaların da haftanın 2 3 günü staj eğitimi verebilleceğini ekledi.

Anahtar Kelimeler:
İstihdam
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol