Çeyrek Altın Fiyatları Düşer Mi Yükselir Mi 2015

07 Şubat 2015 Cumartesi, 23:47
Çeyrek Altın Fiyatları Düşer Mi Yükselir Mi 2015

Çeyrek Altın Fiyatları Düşer Mi Yükselir Mi

Çeyrek Altın Fiyatları Düşer Mi Yükselir Mi 2015

Çeyrek altın fiyatları düşer mi yükselir mi en çok sorulan sorulardan birisidir. Nedeni ise oldukça açık; yatırımcı genellikle fiyatı ve gramı düşük olduğu için çeyrek altın almayı tercih ediyor. Yatırımcının bütçesini zorlamayan ve rahatça alıp bozdurmasını sağlayan çeyrek altın fiyatları da zamanla artacak diyebiliriz. Bunu bizlere söyleten en büyük neden ise, çeyrek altın fiyatları değil.

Altının ons fiyatı her geçen gün artmakta ve altın çok ciddi şekilde değer kazanmaktadır. Yatırımcının özellikle borsa ve ülke ekonomisinin istikrarına dikkat ederek bu yatırımları yapması gerekmektedir. Eğer çeyrek altın fiyatları düşer mi yükselir mi diye merak ediyorsanız, öncelikli olarak borsaya bakmanız gerekir.

Çeyrek altın fiyatları borsa ile ilintili diyebiliriz. Eğer borsada yükselme görürseniz ve tahminleriniz bu yönde olursa, altın fiyatlarının da artacağına adınız gibi emin olabilirsiniz. Fakat bazen şirketlerin mali durumları borsayı çok ciddi şekilde etkiliyor olması altının da anlık olarak çakılmasına neden oluyor. Özellikle dolar ve euro yatırımcılarının altına karşı bakışı çok daha farklı olsa da, yine de altın en çok kazandıranlar arasında yer almaktadır.

Euro ve dolar bölgeleri birazda ülkelerin kendi sorumluluklarına bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Eğer Amerika ya da Avrupa ülkeleri yanlış bir adım atar ya da riskli bir harekette bulunursa, bu dövizlerin fiyatları ciddi şekilde oynayabiliyor ancak; altın fiyatlarının en büyük oynama sebebi ülkemiz içerisinde olan olaylar ve ekonominin gidişatı ile ilintilidir.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.