Home / Ekonomi / Çağrı Merkezleri Büyük İstihdam Sağlıyor

Çağrı Merkezleri Büyük İstihdam Sağlıyor

Pazarlama, destek gibi organizasyonlardan tanıdığımız çağrı merkezleri önemli istihdam kaynaklarından. Çağrı Merkezleri  Büyük İstihdam Sağlıyor

Pazarlama, destek gibi organizasyonlardan tanıdığımız çağrı merkezleri önemli istihdam kaynaklarından.

Genellikle çağrı merkezlerini telefonlarda ürün ve hizmet pazarlamaya çalıştıkları faaliyetlerle hatırlıyoruz, ancak çağrı merkezlerinin bir çok kolu bulunuyor. Hizmet, güvenlik, destek gibi bir çok alanda faaliyet gösteren çağrı merkezleri ciddi anlamda istihdam sağlıyorlar.

Özellikle gençler ve ticari ürün pazarlama yeteneği kuvvetli kişiler tarafından yoğun olarak tercih edilen sektör çağrı merkezleri, bir de destek talepleri, müşteri hizmetleri gibi kollara ayrılıyorlar.

Özellikle prim sistemiyle çalışan çağrı merkezleri  ve sosyal ortam anlayışı nedeniyle de ön planda olan bu önemli istihdam kaynağı büyük istihdam problemlerini de çözüyor.


Çağrı Merkezleri İstihdamın Büyük Bölümünü Alıyor

Yoğun olarak gençler tarafından tercih edilen çağrı merkezi operatörlüğü veya başka bir deyişle call center operator olarak adlandırılan mesleğin, ülkemizde de önemli miktarda istihdam sağladığını göz ardı edemeyiz. Üstelik bir çok çağrı merkezinin açılmasında ve bunlarında bir kısmının gerçek anlamda büyüme sağlayarak devasa call center projelerine dönüşmesindeki sebep burada yatıyor.

Bahsi geçen devasa çağrı merkezleri büyük istihdam sağlıyor.

Kişilerin bir çoğu da sevdikleri pozisyonlarda ve niteliklerde çalıştıkları sürece call center operatörü olmaktan yana hayli memnunlar.

Sosyal yaşantı ve imkanlar nedeniyle de göze çarpan bu işletmelerin, pazarlama, hizmet, destek ve yönetim gibi kolları yoğun ilgi gören sektörler arasında.

Bu nedenle, bir çok call center şubelerinde genellikle üniversite mezunu veya olmaya aday kişiler çalışıyorlar.

Özge ÖZYEĞİN | isbilgisi.com

About isbilgisi

Check Also

Türkiye’den Tarihi Bir Hamle Geldi

2 günlük görüşmе ve toplаntı mаrаtonundа, Bakan Zeybekci, Jаpon mеvkidaşı bakanlara, Japon iş dünyasının temsilcilerine, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir