Benzine Zam Geldi

15 Mart 2016 Salı, 11:01

Benzin fiyatlarına bugün itibariyle yürürlükte olan bir zam yapıldı. Benzine Zam Geldi

Benzin, son dönemlerde eskiye nazaran güzel inişle hareket eden bir ivme yakalamış, grafiklerin gösterdiği düşüş miktarları da vatandaşları memnun etmişti. Sürekli düşeceği yönünde bir takım bilgiler dahi vatandaşların dilindeydi. Ekonomik anlamda otomobil sahiplerini hayli rahatsız eden benzin fiyatları, yeni gelen bir zam ile tekrar yüzleri asacak gibi duruyor. Otomobil sahiplerini üzecek haber, akaryakıt dağıtım firmalarından gelen yeni bir zam ile birlikte bugünden itibaren hayatımıza dahil oldu.

Peki akaryakıta yeni gelen zam ne kadar?

Akaryakıt dağıtım firmaları, bugün itibariyle yeni bir zammı benzin litre fiyatlarına dahil ettiler. Daha önceleri 4.29 TL üzerinden ölçeklendirilen benzinin litre fiyatı, bugün itibariyle 4.35 limitine getirilerek yeni fiyatına kavuşmuş oldu. Yani bugün itibariyle benzine 6 kuruş bir zam yapılmış oldu. Bugün itibariyle ve bundan sonra yeni bir indirim söz konusu olana kadar, benzinin litre fiyatı 4.35 TL üzerinden otomobil sahipleriyle buluşacak.

Otomobil sahipleri, yüksek benzin fiyatlarından huzursuz.

Otomobil sahiplerinin belini büken benzin fiyatları yeni bir zam ile tekrar gündeme geldi. Otomobil sahibi vatandaşlar, benzindeki bu fiyat artışından memnun değil. Petrol ve akaryakıt konusundaki eksikliğimizin de farkında olan vatandaşlar, petrol konusunda bağımlılığın acil bir çözüme kavuşturulmasının hem uzun hem de kısa vadede herkesi rahat ettireceği yönünde paylaşım ve isteklerde bulunuyorlar. 

Ancak benzine zam geldi yönünde yapılan bilgilendirmelere karşı tepki göstermeyi de Dünya’nın en pahalı yakıtını kullanıyoruz, durumdan huzursuz oluyoruz şeklinde gerçekleştirdiler.

Ahmet Yasin KÜÇÜKSAKAL | isbilgisi.comYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.