Home / Ekonomi / BENZİNE İNDİRİM

BENZİNE İNDİRİM

Uzun zamandır indirim için ses vermeyen petrol şirketleri sonunda ses verdi.

BENZİNE İNDİRİM

Uzun zamandır indirim için ses vermeyen petrol şirketleri sonunda ses verdi. Dolardaki sert düşüş kısa süreli ve az da olsa petrolü de vurdu. Dolardaki sert inişlerin devam etmesini bekleyen uzmanlar dolara bağlı olarak petrol ürünlerinde de düşüş olabileceğini öne sürüyorlar. Bu sebepten dolayı da benzin bu geceden itibaren indirimli verilmeye başlandı.

6 KURUŞLUK İNDİRİM

Benzine gelen 6 kuruşluk indirim ile petrol kullananlar da hareketlenmeye başladı. Özellike otobüs ve taşımacılık firmalarının birçoğu bu indirimlerin devamını beklerken, petrol şirketlerinde ise herhangi bir bilgi verilmiyor.

SEÇİMDEN SONRA DÜŞECEK Mİ?

Birçok uzman seçimden sonra fiyatların düşeceğini söylese de, halk buna inanmıyor. Özellikle seçimden sonra doların düşeceğeini söyleyen uzmanlar doların 2.30 seviyelerine belki daha da geri seviyelere kadar ineceğini söyledi. Seçim zamanı Türkiye üzerinde oyun peşinde olan bazı lobilerin dolar karşısında bir şey yapamayacaklarını ve bu fiyatların düşerken, petrol fiyatlarının da aşağı çekileceği konuşulmaya devam ediyor.

About isbilgisi

Check Also

Fransız Dev Resmen Yok Olacak

BFMTV kanalında bir prоgrama katılan Fransa Ekоnоmi Bakanı Bruno Le Maire, gündeme ilişkin  açıklamalarda bulundu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir