Home / Ekonomi / Benzine İndirim Geldi

Benzine İndirim Geldi

Benzin İndirimlerine Bir Yenisi Eklenerek Brent Petrol Fiyatlarında İndirim Yapıldı. İşte Rakamlar…Uzun zamandır sessiz bekleyiş içerisinde olan benzin fiyatları son dönemde yapılan indirimler ile fiyatını daha da aşağıya çekmeye başladı. Özellikle indirimler ile ilgili olarak ekonomi yorumcuları benzin fiyatlarının önümüzdeki yıl sonu döneminde daha da düşeceğini ve bu düşüşün ilerleyen dönemlerde depolara 15 – 20 TL’ye kadar yansıyacağını ifade ediyorlar.

Brent petrol üzerinde yaşanan düşüş sonrasında benzin fiyatlarının düşmesi özellikle özel şirketleri de heyecanlandırdı. Benzine toplamda 9 kuruşluk bir indirim yapıldı. Brent petrolde yaşanan düşüş benzin fiyatlarına yansıdı.

9 KURUŞ İNDİRİM

Yapılan açıklamada, bugünden itibaren geçerli olmak üzere benzine 9 kuruş indirim yapıldı. Yapılan indirim sonrasında; İstanbul’da 95 Oktan kurşunsuz benzinin litre fiyatı ortalama 4,37 liradan 4,28 liraya, Ankara’da ortalama 4,40 liradan 4,31 liraya, İzmir’de ise ortalama 4,38 liradan 4,29 liraya düştü.

İNDİRİMLER DEVAM EDECEK

İndirimlerin devam edeceğini düşünen uzmanlar İstanbul’da kurşunsuz benzin fiyatlarının yıl sonuna kadar 4,00 – 4,10 TL arasında olması beklenmektedir. İndirimlerin devam etmesinin brend petrol fiyatlarına bağlı olmasına bağlayan uzmanlar, Amerika’nın brent petrol fiyatlarında oynamasının en büyük etken olduğunu ve Amerika’nın artık petrol fiyatlarında ciddi bir rol belirleyici olduğunu belirtiyorlar.

About isbilgisi

Check Also

Fransız Dev Resmen Yok Olacak

BFMTV kanalında bir prоgrama katılan Fransa Ekоnоmi Bakanı Bruno Le Maire, gündeme ilişkin  açıklamalarda bulundu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir