Bayram Öncesi Et Fiyatları Fırlayacak

11 Eylül 2015 Cuma, 11:52

Kurban bayramının yaklaşması ile birçok kişi kurban almaya başlarken, doların artması ile et fiyatlarındaki hareketlilik yaşandı.

Kurban bayramının yaklaşması ile birçok kişi kurban almaya başlarken, doların artması ile et fiyatlarındaki hareketlilik yaşandı. Özellikle kurban almak isteyenlerin karşılaştığı yüksek fiyatlar birçok kişiyi kurban almaktan vazgeçiriyor.

KİLOSU 55 TL’Yİ AŞACAK

Kasaplardan gelen son bilgiler ise et fiyatlarının 55 TL bandını geçeceğine yönelik diyebiliriz. Şuanda bölgelere göre 40 – 45 TL arası değişen etin kilosu yurtdışından ithal edilmesine rağmen düşmeyecek. Doların çok ciddi oranda fırlaması ilk başta et fiyatlarını etkiledi. Durumu olmayanların yiyemediği kırmızı et kısa zamanda hızlı yükseliş yapmış ve fakir kesimin yiyememesine neden olmuştu.

30 TL’DEN 50 TL’YE

Dolar kurundaki anormal artış ilk başta halkın cebini etkiledi. Kırmızı etten uzak kalan halk kırmızı ete daha uzak kalmaya başladı. Geçtiğimiz yıl 30 TL olan et fiyatları yaşnan gelişmeler ile doların artmasıyla maalesef 45 TL’yi buldu. Uzmanlar kurban bayramı öncesi ise bu fiyatların 55 TL bandına kadar çıkabileceğini belirtiyor.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.