Home / Ekonomi / Bakan Müezzinoğlu’ndan Taşerona Kadro Açıklaması

Bakan Müezzinoğlu’ndan Taşerona Kadro Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu taşerona kadro verilmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Taşeron işçilerin kadroya geçmeleri ile ilgili çalışmaların sürdüğünü ifade eden Bakan Müezzinoğlu, “Taşeron işçi kardeşlerimiz bir süre daha sabır göstersinler 2017 yılında bu sorun çözülecek” diye konuştu.

TAŞERONA KADRO BU YIL VERİLECEK

Bakan Mehmet Müezzinoğlu taşerona kadro ile ilgili şu açıklamaları yaptı. “Devlette şuanda birçok alanda birbirinden ayrılmış sınıflarda çalışanlar var. Biz, taşeron veya sözleşmeli veya başka bir isimle çalışan tüm kesimlerin aynı çatı altında değerlendirlmesini arzu ediyoruz. Bir bütüncül yapı oluşturacağız. Çalıştaylarımız devam ediyor. Taşeron kardeşlerimiz bir süre daha sabır göstersinler, bu sene çözülecek.”

Bir radyo programına konuk olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, kamuda farklı statülerde çalışanların bulunduğunu belirterek, bu konuda hazırlık içinde olduklarını ifade etti.

Müezzinoğlu, “Biz, taşeron veya sözleşmeli veya başka bir isimle çalışan tüm kesimlerin aynı çatı altında değerlendirilmesini arzu ediyoruz. Bir bütüncül yapı oluşturacağız çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

Android uygulamamızı indirmek için>> TIKLAYIN.

About Sariye Deliktaş

Check Also

Borsa Günü Resmen Düşüşle Tamamladı

BIST 100 endeksi önceki kаpаnışа göre 1. 189, 68 puan azalırken, toplam işlem hacmi 6, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir