Bakan Açıkladı – Asgari Ücret 1300 TL Altına Mı Düşüyor?

02 Mart 2016 Çarşamba, 14:47
Bakan Açıkladı - Asgari Ücret 1300 TL Altına Mı Düşüyor?

Çalışma Bakanı Süleyman Soylu kamuoyunu meşgul eden Ağustos ayında asgari ücretin 1300 TL altına düşeceği yönündeki haberlere açıklama getirdi. Çalışma Bakanı Süleyman Soylu kamuoyunu meşgul eden Ağustos ayında asgari ücretin 1300 TL altına düşeceği yönündeki haberlere açıklama getirdi. 1 Kasım 2015 seçimlerinden sonra seçim vaadi olarak hayata geçirilen ve 2016 yılından itibare 1300 TL ye yükseltilen asgari ücret ile ilgili tartışmalar bir türlü bitmek bilmiyor.

En son Maliye Bakanı Naci AĞBAL , asgari ücret tartışmasını başlatmış ve Ağustos ayında vergi diliminden dolayı asgari ücret alanların maaşlarının 1,300 liranın düşebileceğini söylemişti. Milyonlarca asgari ücretli çalışanı hayal kırıklığına uğrayan bu açıklamadan sonra da bugün Çalışma Bakanı Süleyman Soylu tartışmaları farklı bir boyuta taşıdı.

Bakan Soylu : “Vergi diliminden dolayı Ağustos’ta asgari ücretin 1,300 liranın altına düşmemesi için maliyet tablomuzu yeniden değerlendirebiliriz. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın da bu konuda hassasiyet içinde olmamız yönünde talimatları olmuştur.” dedi.

İsbilgisi.com sitesi olarak gelişmeleri sizler için takip etmeye devam edeceğiz.Yorum yazın...


Diğer Güncel Haber ve İlanlar
isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.