Asgari Ücretin Bilinmeyen Yüzü

09 Mart 2016 Çarşamba, 16:06
Asgari Ücretin Bilinmeyen Yüzü

Asgari ücretin bilinmeyen yüzü, gün ışığına kavuşuyor. Asgari ücretin bilinmeyen yüzü, gün ışığına kavuşuyor. Bilinmeyenler perdesi tek tek aralanmaya devam ediyor.

Hükümet tarafından, yeniliğe kavuşturulan asgari ücret 1300 TL’ye sabitlendi.  Bu sabitlenmenin ardından problemler ve soru işaretleri birbirini izledi. Geçtiğimiz günlerde meydana gelen, bu gelişme ile beraber aslında büyük olarak nitelendirilebilecek bir problem de gün ışığına çıkmış oldu. Kişilerin bir kaç aylık süreler boyunca asgari ücret almaları sonucunda vergi dilimine girmeleri gibi bir konu gündeme geldi. Vergi dilimleri üzerinde bir güncelleme de yapılmayınca, vatandaşların tedirginliği artmaya başladı.

Zaten asgari ücretin yeni haliyle dahi zor geçimlerini sağlayan vatandaşlar, bir de vergi dilimlerine girmeleri durumunda yaşayacakları kesintiler konusunda ne yapacaklarını bilmiyorlar. Bir çok kişi bu durumdan muzdarip olarak şikayetini dile getirirken, hükümetten de bir açıklama henüz gelmiş değil.

Vatandaşların özellikle hükümetten vergi dilimi konusundaki bir düzenlemeyi istedikleri de biliniyor. Asgari ücretin bilinmeyen yüzü olarak nitelendirdiğimiz bu durum, bir çok vatandaşımızı da ekonomik açıdan dar boğaza sokabilir.

Düzenlemenin yapılacağı yönünde fikirler üreten vatandaşlar olsa dahi, büyük bir kitle bu durumun değişmeyeceği yönünde fikir yürütüyor. Geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için yapılan asgari ücretin zammına, bir de vergi dilimi kesintisinin getirilmesinin son derece mantıksız ve faydasız bir girişim olduğu belirtiliyor. 

Önümüzdeki günlerde, hükümetten bahsi geçen yeni asgari ücret veya vergi dilimi konusunda bir düzenleme geldiğinde tekrar sizlerle paylaşıyor olacağız.Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.