Araç Kiralarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Araç Kiralarken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, Aracın Kiralanacağı Firmadır. Araç kiralanacak firmanın kurumsal olmasına ve yol yardım hattına sahip olmasına özen göstermek gerekir.

Araç Kiralarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Araç Kiralarken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, Aracın Kiralanacağı Firmadır. Araç kiralanacak firmanın kurumsal olmasına ve yol yardım hattına sahip olmasına özen göstermek gerekir.

06 Mayıs 2017 Cumartesi 21:17
Araç Kiralarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Evet, aracımızı güvenilir firmalardan kiralamamız ve merdiven altı firmalara itibar etmememiz gerekir. Araç Kiralarken dikkat edilmesi gereken ikinci husus ise Kiraladığımız Aracın Rent A Car kaskosunun olmasıdır. Rent A Car Kaskosu olmayan araçlar ucuz görünüp size uygun maliyete gelse de sonra altından kalkamayacağınız yüklere sebep olabilir.
 
Aracınızı ne kadar erken kiralarsanız (seyahat tarihinize göre planlarsanız), daha uygun fiyata araç kiralamanız mümkün olur. Araç Kiralarken kiralama sözleşmesini mutlaka okumalısınız. Size aracı teslim edilirken eğer aracın üzerinde çizik, çökme, yamuk vs… varsa bunları kiralama sözleşmesinde işaretlenmesine dikkat etmeniz gerekiyor. Böylece size sonradan mal ettirilmeye çalışılan bazı yüklerin altına da girmemiş, önleminizi alarak kendinizi garantiye almış olursunuz.

Güvenli bir yolculuk için Kiraladığınız Aracın lastiklerinin yıpranmamış ve bakımıyla ilgili belgelerin tam olması önemlidir. Aracın Model Yılı mutlaka öğrenmeli maksimum üç yaşındaki araçlara itibar etmelisiniz. Çünkü kiralama sektöründeki araçlar tek şahsın kullanımında olmadığından illaki yıpranmış oluyor. Bunun yanın da aracın servis bakımının olup olmadığına da bakmalısınız. İhtiyacınızı belirleyip size en uygun aracı kiralamanız maddi ve manevi anlamda sizi tatmin edecek ve ihtiyacınıza cevap olacaktır. Örneğin bagajınız fazla ise küçük bir araç kiralamanız yersiz olur. Yine çok yol yapmayacaksanız dizel yerine benzinli bir araç daha uygun maliyete kiralayabilirsiniz.

Araç Boyatmak Pahalı Bir İşlem Mi?

Evet, Otomobil Boyatmak çok da ucuz bir işlem değildir. Bu yüzdendir ki otomobil boyatmak pek fazla tercih edilmez. Tercih edilmemesinin bir diğer yegâne sebebi ise satış aşamasında, Aracın Değer Kaybı yaşaması endişesidir. Bunun yanında uygulamaların maliyetinin yüksek olması ve boyama işleminin uzun sürmesi insanların araç boyama düşüncesini geri plana atmasına sebep olabiliyor.

Otomobiller parça hesabı ile boyanırlar ve parça başına yüz ile iki yüz arasında işçilik ücreti alınmaktadır. Tabii ki bunlar marka, model ve araç boyutlarına göre değişmektedir. Bazı otomobiller vernikli, bazıları verniksiz, bazı otomobiller ise sedefli boyalar ister. Bu detaylar uygulamanın fiyatını aşağı ya da yukarı çekebilmektedir. Aracı Komple Boyatmak, bazı parçalar sökülmeden, sıradan bir boyama işlemi yapılırsa ücretler bin liradan başlayıp beş bin liraya kadar çıkabilmektedir.

Otomobili Komple Boyama sırasında, Şerbet Boya denen ve çok ucuza mal olan hiçbir tarafını sökmeden sadece bantlama ile gerçekleştirilen uygulama ve sonrasında tüm parçalarının sökülerek iç ve dış hacminin düzgün bir şekilde boyanması işlemidir. Şerbet boya bin liradan başlayıp, komple boyama işlemleri beş bin liralara kadar çıkmaktadır. Aracın marka, model ve boyutu da bu anlamda önemlidir.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol