Home / Ekonomi / Altın Fiyatları İyice Düştü

Altın Fiyatları İyice Düştü

Altın Fiyatları Son Dönemlerde Ne Oldu, Ne Kadar Düştü ve Son Durum Ne Olacak?Türkiye de ki 7 haziran seçimlerinden sonra istikrar sağlanamaması sonucu tüm ekonomik piyasa yükselmeye başlamıştı. Bu yükselmeler hem yatırımcıyı hem de elinde altın olan vatandaşları tedirgin etmekteydi. Düğün, nişan vs. gibi durumlar da altın alamayan vatandaşlar durumdan dertliyken, kuyumcular da kazanç sağlayamamaktan dertliydi. 5 Aylık bir aradan sonra 1 Kasım seçimlerinde gerekli istikrar tekrar sağlandı.

1 Kasım seçimlerinin hemen ertesi günü ve devamında ki günler de altın fiyatları iyice düştü. Seçimlerden sonra ekonomi toparlanmaya dolar ve Euro düşmeye devam ediyor. Altın fiyatları da bunlardan etkilenerek düşme eğilimi göstermeye devam ediyor. Bazı ekonomistler altının daha fazla düşebileceğini ancak sene sonuna doğru belli bir miktar da sabitleneceğini söylüyorlar.

İstanbul Kapalıçarşı da 24 ayar külçe altının  gram fiyatı 107 liradan 102 liraya, cumhuriyet altının satış fiyatı ise 715 liradan 688 liraya kadar düştü. Bu düşüşlerin henüz ne kadar daha süreceği belli olmamakla beraber bu düşüşler altın piyasasını hareketlendirmeye yetti. Kuyumcular altın fiyatlarının düşmesinden satış yaptıkları için memnunlar. Vatandaşlar da altın alabildikleri için memnunlar. Ancak uzmanların dediği üzere yatırım amaçlı almak isteyenlerin biraz daha beklemeleri gerekmektedir.

About isbilgisi

Check Also

Fransız Dev Resmen Yok Olacak

BFMTV kanalında bir prоgrama katılan Fransa Ekоnоmi Bakanı Bruno Le Maire, gündeme ilişkin  açıklamalarda bulundu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir