Home / Ekonomi / ALTIN DÜŞÜŞE GEÇTİ

ALTIN DÜŞÜŞE GEÇTİ

Altın bugün itibarı ile son 5,5 yılın en düşük seviyesini indi.

ALTIN DÜŞÜŞE GEÇTİ

Altın bugün itibarı ile son 5,5 yılın en düşük seviyesini indi. Daha da inmesi beklenen altının aniden inişi ise son derece şaşırttı. Bugün 94 TL dolaylarına kadar inen altın birçok yatırımcıyı şaşırttı. Yatırım amaçlı altın almış olan milyonlarca yatırımcı ellerinde kalan altınlarının yanına daha da altın almaya başladı.

Birçok kişinin altının yükseleceğini beklemesi beklentileri artırmakla birlikte aynı zamanda altın piyasasında da hızlı bir başlangıca neden oldu. Özellikle Temmuz ayının başında 100 TL üzerine çıkan ve 104 TL seviyesini bile gören altın bir anda nedeni belli olmaksızın düşmeye başladı.

Altın alınır mı sorusunu bugün soranlar için aslında “ evet “ diyebiliriz. Nedeni ise son derece basittir. Altın değerini asla kaybetmeyen ve yatırımcıya zarar ettirmeyen tek yatırım aracıdır. Eğer kısa vade de değil de uzun vadede bir kar edilmek isteniyorsa kesinlikle bu düşük seviyelerdeyken altın alınmalı ve kenara atılmalıdır. Özellikle altın yatırımı yapacak olan kişilerin 97 TL seviyesine kadar altın almalarını ve ellerinde bekletmelerini tavsiye edebilirisiniz.

Altın kısa vadede çok yüksek oranlardaki yatırımlar ile kazandırırken, kısa vadedeki yatırımlarda çok büyük kar ettirmeyecektir. Bugün 96 TL seviyesinden alınan bir altın çok rahatlıkla Ağustos sonuna doğru 105 TL dolaylarından bozdurulabilir. Bin TL ve üzeri aynı zamanda on bin TL ve üzeri yatırımlarda çok ciddi para kazandıracak olan altının Ağustos sonuna doğru 105 TL bandını aşması beklenmektedir.

About isbilgisi

Check Also

Fransız Dev Resmen Yok Olacak

BFMTV kanalında bir prоgrama katılan Fransa Ekоnоmi Bakanı Bruno Le Maire, gündeme ilişkin  açıklamalarda bulundu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir