Ali Babacan’dan Yerli Otomobil Açıklaması

19 Ekim 2015 Pazartesi, 15:50
Ali Babacan’dan Yerli Otomobil Açıklaması

Ali Babacan Yerli Otomobil ve Türkiye'nin Ekonomisine İlişkin Açıklamalar Yaptı.Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, yerli otomobil açıklaması yaptı.

Türkiye’nin kendi otomobilini üretmesinin önemli bir adım olduğunu ifade eden Ali Babacan, bu duruma karşı çıkanlara “ Türkiye’de yerli üretilen ürünlerin sayısı çok az. Yerli otomobil bu adım için çok önemli. “ diyerek cevap verdi. Yerli otomobilin 2020 yılında yollarda olacağını ifade eden Babacan, çalışmaların son sürat devam ettiğini ve yerli otomobilin bu tarihte herkes tarafından alınabilecek bir noktaya geldiğini söyledi.

YÜZDE 100 DİYE BİR ŞEY YOK

“ Artık dünyanın hiç bir yerinde kimse %100 ürün üretmiyor. Her bir ülkede üretilen ürünlerin birçoğu bir kaç farklı ülke ile ortak üretiliyor. Bu sebeple de Türkiye’de üretilecek olan yerli otomobil için %100 yerli olacak diye bir ifade kullanmanın yanlış olduğunu belirtiyorum.” dedi.

UÇAK, OTOMOBİL BUNLAR ÖNEMLİ

Türkiye artık kendi uçağını ve otomobilini üretir hale gelmiş durumdadır. Bu sebepten dolayı da Türkiye’nin bu otomobili üretmesi ilerleyen zamanlar için çok ciddi bir kazanım olacaktır.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.