Ali Ağaoğlu Ülke Ekonomisi İle İlgili Konuştu

14 Mart 2016 Pazartesi, 14:15

Ülkemizde önemli inşaat ve konut projelerinde yer alan Ağaoğlu şirketler grubunun, Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu Türkiye'deki bürokrasinin bir çok ticari faaliyetin yapılmasına engel olduğunu söyledi  Ülkemizde önemli inşaat ve konut projelerinde yer alan Ağaoğlu şirketler grubunun, Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu Türkiye’deki bürokrasinin bir çok ticari faaliyetin yapılmasına engel olduğunu söyledi. Bir çok ticari faaliyetin ve işlerin, gereksiz ve yanlış yönlendirilmiş yasalarla uygulandığını belirtti. Bürokrasinin, bir çok işlerinin yapılmasının önüne geçtiğini de belirtti.

Turizmde, inşaatta ve bir çok ticari faaliyette olmak üzere, bürokrasinin engellerine takılan AĞAOĞLU, kararını yurtdışı yatırımdan yana kullanarak yurt dışına açılacağını belirtti.

Türkiye’de iş yapmak hiç bir zaman bu kadar zor olmamıştı.

Sözlerine Türkiye’de iş yapmak hiç bir zaman bu kadar zor olmamıştı diye başlayan Ağaoğlu, yatırım ağımızı ve projelerimizi yurt dışına taşımanın zamanı geldi dedi. Bu süreçten sonraki bütün yatırımlarımızı ve kadromuzu da buna göre oluşturuyoruz diyerek yatırımları yurt dışına taşıma kararlarını doğrulamış oldu.

Tüm Dünya ülkelerinin gözünün İran’da olduğunu belirten Ağaoğlu, Almanya ve Amerika gibi ülkelerin de bahsi geçen bölgeyi yoğun şekilde takip ettiğini bildirdi.

Ayrıca Ali Ağaoğlu, yurt dışında hem konut hem de enerji sektöründe yatırımlar yapacaklarını da belirtti. Ülkedeki Turizmi, özellikle Uludağ turizmini el birliğiyle bitirdik, sahiplenme duygusunu karmaşık hale getirdik ve buradaki turizmi kötü etkiledik diyerek sözlerine devam etti.

Buradaki bürokrasi sıkıntısı; turizm, konut, enerji sektöründe bir çok atılıma ve yeniliğe engel oluyor. Sonuç olarak ülke ekonomisi ve yaşam standartları kötü etkileniyor, bakanlar ve iş adamları olarak ortak projeler gerçekleştirmeliyiz dedi.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.