Home / Ekonomi / Ağustos ayı dolar fiyatları

Ağustos ayı dolar fiyatları

Ağustos ayında dolar fiyatları büyük bir artış gösterecek olup, siyasi kanadın gelişmeleri son derece etkili olacaktır.

AĞUSTOS AYI DOLAR FİYATLARI

Ağustos ayında dolar fiyatları büyük bir artış gösterecek olup, siyasi kanadın gelişmeleri son derece etkili olacaktır. Özellikle Temmuz ayında büyük bir yükseliş yapan dolar fiyatları siyasi kanadın bir türlü istikrar sağlayamamış olması nedeni ile de yükseliş sağlıyor.

Ağustos dolar fiyatları 2,80 TL’yi görecek olup, uzmanlar bu yükselişin uzun bir süre devam etmesi beklemektedir. Nedenini en çok siyasi kanadın yaptıklarına bağlayan uzmanlar kısa zamanda bir düşüş olmayacağını söylüyorlar. En büyük zamanın ise Ağustos ayında belli olacağını söylüyor. Ağustos 26’sını çok önemli ve kritik bir tarih olarak belirleyen uzmanlar, bu tarihte eğer bir hükümet kurulmaz ise daha çok artacak gibi duruyor diyorlar.

Ağustos dolar fiyatları ne kadara kadar çıkar net bir net bir şekilde belli olmasa da büyük oranda dolar fiyatı artış gösterecektir. 2,80 seviyesini aştığı andan itibaren daha da hızlı bir şekilde çıkacak olup, dolara müdahale de edilemeyecektir. Ağustos ayına girmeden önce son Temmuz gününde kapanışını 2,75 seviyesinden yapan dolar, terör olaylarına bağlı olarak da artış göstermeye devam ediyor.

YATIRIMCIYA TAVSİYE

Yatırımcıya kısa vadede kar etmek için doların karlı olduğunu ancak; uzun vade de çok fazla plan yapılmaması gerektiğini önerebiliriz. Dolar iniş ve çıkışları ile çok netliği olmayan bir döviz olmakla birlikte kısa zamanda çok hızlı düşüş veya çıkışta yapabiliyor.

About isbilgisi

Check Also

Fransız Dev Resmen Yok Olacak

BFMTV kanalında bir prоgrama katılan Fransa Ekоnоmi Bakanı Bruno Le Maire, gündeme ilişkin  açıklamalarda bulundu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir