Home / Ekonomi / Ağustos ayı altın fiyatları

Ağustos ayı altın fiyatları

Ağustos ayı altın fiyatları ne kadar artar bilinmez ancak; uzmanlar yatırımcıların kesinlikle dikkatli olmasını tavsiye ediyorlar.

AĞUSTOS AYI ALTIN FİYATLARI

Ağustos ayı altın fiyatları ne kadar artar bilinmez ancak; uzmanlar yatırımcıların kesinlikle dikkatli olmasını tavsiye ediyorlar. Özellikle altın fiyatlarında artış beklenmesine rağmen herhangi bir artış sağlayamamış olması bütün yatırımcıların ümidini kılıç gibi kesmiştir.

Ağustos ayı altın fiyatları hakkında çok olumlu yorumlar yapmayan uzmanlar normalde Temmuz ayının ikinci haftasından itibaren artışların artması gerektiğini belirttiler. Fakat piyasaların gidişatını olumlu sonuçlar vermeyen ve piyasaları çok fazla bağlamayan altın 97 TL seviyesinde kalarak son 5 yılın en düşük seviyesinde kalmış ve daha da yukarıya çıkamamıştır.

ALTIN DÜŞER Mİ?

Ağustos ayı altın fiyatları içerisinde en çok merak edilen ve tartışılan konulardan bir tanesi de altın fiyatlarının artmasa bile düşüp düşmeyeceği yönündedir. Eğer altın fiyatlarında bir gerileme olacaksa ve bu durum tüketiciye yansıyacak ise tüketici ve yatırımcı bu durumdan elbette haberdar olmak istemektedir. Fakat maalesef uzmanlarda bu konuya herhangi bir açık yorum getirememektedirler.

Altın fiyatlarında eğer bir düşüş yaşanırsa bu durum sadece altın piyasalarını değil diğer borsa işlemlerini de etkileyecektir. Bu sebepten dolayı sadece altın yatırımcılarının değil diğer borsa ve döviz yatırımcılarının da bunları takip etmesi gerekmektedir.

AĞUSTOS AYI ALTIN ARTAR MI?

Ağustos ayında altının açıkçası çok artması beklenmemektedir ancak; siyasi kanadın herhangi bir olumsuz karar alması ile de bu durum farklılaşabilir. Bu sebepten dolayı altın fiyatlarına özellikle dikkat etmek ve elde bulundurulan altınların değerlendirmesini yapmak oldukça ve son derece önemlidir.

About isbilgisi

Check Also

Fransız Dev Resmen Yok Olacak

BFMTV kanalında bir prоgrama katılan Fransa Ekоnоmi Bakanı Bruno Le Maire, gündeme ilişkin  açıklamalarda bulundu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir