42 Türk Firması Dünya'nın En İyi 250 Firması Arasına Girdi

23 Mart 2016 Çarşamba, 22:59

İnşaat sektöründeki gücümüz Dünya çapında genişlemeye devam ediyor. 42 Türk Firması Dünya’nın En İyi 250 Firması Arasına Girdi

Firmalarımızdan 42 si Dünya’nın en iyi inşaat firmaları arasında ilk 250 de yer alıyor. Ülkemizde özellikle kentsel dönüşümün başlatılması ile gündeme gelen inşaat sektörü, bir de inşaat sektörüne yönelik teşviklerle ve projelerle desteklenince aldı başını yürüdü. Dünya sıralamalarında en iyi 250 arasına girmeyi başaran 42 firma, Avrupa’da ve tüm Dünya’da gurur kaynağımız oldular. Konuyla alakalı konuşma yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı, yapılan teşvik ve düzenlemelerin bir çok anlamda inşaat sektörümüze önemli katkılar sağladığını dile getirdi. Avrupa standartlarında ve kalitelerinde gerçekleştirilen faaliyetlerimiz bu noktada da halen yerini koruyor ifadelerini kullandı. Bakan Sarı, Türkiye’den 42 firmanın da Dünya’nın en iyi 250 inşaat firması arasında yer aldığını bildirdi. 2015 yılına kadar gerçekleştirilen faaliyet analizleri sonucu oluşturulan raporda, 42 firma ile Türkiye göz doldurdu.

Kentsel dönüşüm; evlerin yıkılıp yenilerinin yapılması değildir.

Konuyla alakalı düşünce ve beklentilerini de dile getiren Bakan, evlerin yıkılıp yenilerinin yapılması olayının kentsel dönüşüm olmadığını da ekledi. Amaçlarının kentsel dönüşüm projeleri kapsamında herşeyiyle yaşanabilir yerler ayarlamak olduğunu dile getirirken, yapılan bir çok çalışmanın da bu yönde etkin kazanımlar getirdiğinden bahsetti. Bu noktada yapılacak olan çalışmalarında devam edeceğini dile getiren Bakan, 42 Türk firması Dünya’nın en iyi 250 firması arasına girdi diyerek, konuyla alakalı memnuniyetini de dile getirdi.

Sinan YILMAZ | isbilgisi.comYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.